Śledź nas na lub dołącz do naszego

Antigua i Barbuda pretenduje do miana kraju najbardziej przyjaznego technologii blockchain. W związku z pandemią COVID-19 rząd tego kraju podjął decyzję o opracowaniu projektu regulacji obszaru aktywów cyfrowych.  

Wzrost znaczenia cyfrowych technologii w finansach

W ostatnim czasie coraz więcej krajów zaczęło otwierać się na cyfrowe aktywa, czego wyrazem były m.in. nowe regulacje prawne w tym zakresie. Antigua i Barbuda, wyspiarskie państwo na Karaibach, już niedługo może zostać rozsławione jako najbardziej przyjazne technologii blockchain.

Jak przekonywał niedawno Dario Item, ambasador Antigui i Barbudy w Hiszpanii, Monako i Liechtensteinie, dla rządu tego kraju bezpieczeństwo zawsze stanowiło kwestię priorytetową. Najlepszym tego wyrazem ma być zaś pandemia koronawirusa, podczas której najważniejsze sektory usług zdołały się utrzymać, przy czym liczba zachorowań w nich obrębie utrzymuje się na minimalnym wręcz poziomie.

Rząd Antigui i Barbudy otwiera się na blockchain

Opinię, jaką wyraził Item można uznać za wiarygodną, z racji posiadanego przez niego doświadczenia prawniczego, które pogłębiał również w Szwajcarii i we Włoszech. Co więcej ambasador wyraził swoją aprobatę dla działań rządu Antigui i Barbudy ukierunkowanych na stworzenie projektu regulacji obszaru blockchain oraz aktywów cyfrowych. Item uważa, że może to doprowadzić do znaczącego wzrostu w kraju.

Jest bowiem wysoce prawdopodobne, że takie rozwiązanie przyciągnie firmy poszukujące państwa do osiedlenia się, oferującego klarowne przepisy odnoście obrotu zasobami cyfrowymi. Antigua i Barbuda stanie się bowiem dzięki niemu takim właśnie krajem – przyjaznym technologii blockchain i wszelkim opartym na niej rozwiązaniom finansowym.

Regulacje i wynikające z nich korzyści

Już w maju Izba Reprezentantów Antigui i Barbudy przyjęła projekt ustawy przyjaznej kryptowalutom – The Digital Asset Bussiness Bill 2020. Została ona opracowana w taki sposób, aby wyklarować kwestie regulacji oraz pobudzić ten sektor, aby mógł on przynieś wymierne korzyści gospodarcze, m.in. poprzez ściągnięcie do kraju nowych firm. Co się tyczy giełd kryptowalutowych, to w dalszym ciągu wymagane jest wobec nich uzyskanie licencji – za jej brak nakładana jest grzywna w wysokości 250 000 USD.

Warto dodać, że działania Antigui i Barbudy zostały dostrzeżone przez społeczność kryptowalutową – kraj został zaproszony do udziału w internetowym wydarzeniu CoinGeek, poświęconym potencjalnym zastosowaniom łańcucha blokowego Bitcoin Satoshi Vision.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters