Śledź nas na lub dołącz do naszego

Kilka dni temu firma PayPal oficjalnie ogłosiła, że zgodziła się na przejęcie Curv – wiodącego dostawcy zabezpieczeń zasobów cyfrowych. Krok ten ma celu przyśpieszenie oraz poszerzenie zakresu obsługi kryptowalut oraz pozostałych aktywów cyfrowych.

PayPal robi krok w stronę zasobów cyfrowych

Jesienią ubiegłego roku, firma PayPal zadeklarowała, że zamierza przyczynić się do popularyzacji walut cyfrowych, stanowiących stały element usług finansowych i handlu. Aby móc zrealizować ten cel, przedsiębiorstwo powołało do życia specjalną grupę zadaniową, której działania skupione są wyłącznie na technologii blockchain oraz walutach cyfrowych. Do zespołu tego już wkrótce dołączy Curv, posiadający szeroki zakres wiedzy technicznej. Zakończenie całego procesu przejęcia ma zakończyć się zgodnie z planem w pierwszej połowie 2021 roku.

Dlaczego Curv?

Curv stanowi w ocenie PayPal ważny element, sprzyjający realizacji wizji możliwie najbardziej zintegrowanego systemu finansowego. Wiceprezes firmy, Jose Fernandez da Ponte, przyznał, że jest pod ogromnym wrażeniem nie tylko wyjątkowego talentu technicznego Curv, lecz również przedsiębiorczości tej grupy.

Curv jest młodą firmą, bowiem utworzona została w 2018 roku przez Itaya Malingera oraz Dana Yadlina. Bardzo szybko stała się zaufanym, globalnym dostawcą technologii służącej do zabezpieczenia zasobów cyfrowych, oferowanej jako w pełni skalowana, zgodna z wymogami usługa chmurowa klasy korporacyjnej. Zapewnia ona instytucjom wysoki stopień ochrony, natychmiastową dostępność, a także całkowitą autonomię w zakresie zasobów cyfrowych, czyli wszystkie te elementy, które konieczne są dla rozwoju gospodarki cyfrowej.

Współpraca z takim gigantem jak PayPal, z pewnością stanowi dla niej szansę na zwiększenie swojej rozpoznawalności, a także na stanie się partnerem najważniejszych w skali globalnej instytucji finansowych.

O PayPal

Firm PayPal już od ponad 20 lat jest liderem w obszarze płatności cyfrowych. Jej misją jest wykorzystywanie nowoczesnych technologii w celu uczynienia usług finansowych i handlu nie tylko bardziej przystępnymi, ale i bezpiecznymi. Swoje usługi świadczy na ponad 200 rynkach, przyczyniając się tym samym do rozwoju globalnej gospodarki. Z usług Pay Pal korzysta obecnie ponad 375 milionów podmiotów.

5/5 - (6 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters