Śledź nas na lub dołącz do naszego

Firma Gemini ogłosiła niedawno, że nawiązała współpracę z Mastercard w zakresie kart płatniczych. Nowe karty płatnicze mają zostać wydane już latem.

MasterCard i WebBank partnerami Gemini

Giełda braci Winklevoss zamierza w najbliższym czasie wydać własne karty płatnicze, które będą obsługiwały kryptowaluty. Jej partnerem w tym obszarze będzie firma Mastercard. Współpraca bankowa nawiązana zostanie natomiast z WebBankiem. Przedstawiciele Gemini nie kryją ekscytacji podjętą współpracą, uznając nowych partnerów za najbardziej godne zaufania marki w dziedzinie kart kredytowych i płatności. Nowe karty płatnicze giełdy nie zostały jeszcze wydane, ale ma to nastąpić latem tego roku.

Korzyści dla użytkowników

Karty płatnicze, które wkrótce zostaną zaoferowane przez Gemini, mają zapewnić ich użytkownikom do 3 proc. zwrotu za posiłki, 2% za artykuły spożywcze oraz 1 proc. za pozostałe zakupy. Nagrody wypłacane będą w Bitcoinach oraz innych kryptowalutach dostępnych na giełdzie.

Atutem w przypadku nowego produktu Gemini będzie brak opłaty rocznej i prowizji za wymianę walut. Właściciele kart zyskają również możliwość zintegrowania z Apple bądź Google Pay. Ponadto będą one dostępne w trzech wersjach – czarnej, srebrnej oraz w różowym złocie, w 50 amerykańskich stanach.

Karty będą mogły być używane na całym świecie, wszędzie tam gdzie obsługiwana jest firma MasterCard. Mają one również umożliwić realizację płatności w dolarach amerykańskich z wykorzystaniem środków na koncie giełdowym. Jednocześnie będą na nim także automatycznie deponowane nagrody w kryptowalutach.

Płatności kryptowalutą w dowolnym miejscu

Umożliwianie użytkownikom giełd kryptowalutowych wykorzystywanie środków zgromadzonych na ich kontach, celem dokonywania płatności w tradycyjnej formie, staje się coraz powszechniejszą praktyką. Dzięki temu nie ma potrzeby poszukiwania sprzedawców akceptujących kryptowaluty, aby móc wykorzystać je jako środek płatniczy.

Za sprawą nawiązania współpracy z operatorami płatniczymi, takimi jak Visa czy MasterCard, konwersja z waluty krypto na walutę fiat, odbywa się automatycznie za pośrednictwem giełdy w chwili realizowania płatności. Dzięki temu użytkownicy mogą zapłacić za swoje zakupy kryptowalutami w dowolnym miejscu.

5/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters