Śledź nas na lub dołącz do naszego

Huobi Japan otrzymała zgodę Agencji Usług Finansowych (FSA) na prowadzenie działalności związanej z instrumentami finansowymi typu I. Jest to już siódma giełda, która otrzymała tego typu licencję.

Huobi Japan siódmą giełdą w Japonii z licencją FSA

Japońska filia stacjonującej na Seszelach giełdy kryptowalutowej Huobi uzyskała zezwolenie od organów regulacyjnych Japonii na oferowanie i obrót kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi. Tym samym Huobi dołączyła do grupy siedmiu giełd w Kraju Kwitnącej Wiśni zarejestrowanych w Agencji Usług Finansowych zajmujących się instrumentami finansowymi typu I. Firma zyskała w ten sposób możliwość rozwoju swoich produktów oraz poszerzenia zakresu
świadczonych usług.

Nowe perspektywy po zatwierdzeniu przez FSA

Otrzymanie licencji od FSA można uznać za duży sukces Huobi. Jest to bowiem główny regulator usług finansowych w Japonii, który nadzoruje takie obszary jak bankowość, papiery wartościowe, giełdy oraz ubezpieczenia. Haiteng Chen, dyrektor generalny Huobi Japan, stwierdził w jednej ze swoich wypowiedzi, że zezwolenie Agencji jest dużym osiągnięciem dla firmy, dzięki któremu będzie ona mogła wprowadzić nowe produkty powiązane z kryptowalutami.

O Huobi

Krypto giełda Huobi Japan jest scentralizowaną częścią całego ekosystemu Huobi. Obecnie oferuje 13 monet (w tym Bitcoin, Ethereum oraz Huobi Token), a także 35 par handlowych. W 2018 roku firma wydała Huobi Token (HT) w standardzie Ethereum (jego aktualna cena wynosi 7,60 USD).

W 2020 roku grupa Huobi uruchomiła zaś publiczny blockchain typu open source dla DeFi o nazwie Huobi Chain. We wrześniu bieżącego roku Huobi Ventures ogłosił fundusz o wartości 10 mln USD przeznaczony na inwestycje w GameFi, czyli gry bazujące na technologii blockchain,

NFT oraz mechanizmach „Play to Earn”. Objęte finansowaniem wschodzące firmy mogą liczyć na wsparcie Huobi w takich obszarach jak marketing, rozwiązania prawne oraz partnerstwa strategiczne.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters