Śledź nas na lub dołącz do naszego

Algorand to nowa kryptowaluta, która niedawno została notowana na giełdzie Binance i od razu stała się dziesiątą największą kryptowalutą, pod względem kapitalizacji rynkowej. Co to jest ALGO? Co wyróżnia ten projekt? Dlaczego przebojem wdarł się na sam szczyt? Przeczytaj nasz opis i recenzję projektu Algorand.

Co to jest Algorand (ALGO)?

Algorand to fundacja, a także związana z nią nowa, skalowalna, bezpieczna i zdecentralizowana kryptowaluta oraz platforma do płatności. Brzmi banalnie. Ile razy to już słyszeliście? Zatem posłuchajcie dalej, bo w kolejnym zdaniu opisu tej kryptowaluty napiszemy, że twórca projektu jest profesorem MIT i laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym słynnej Nagrody Turinga za teoretyczne podwaliny kryptografii oraz opracowanie nowych metod efektywnej weryfikacji dowodów matematycznych.

Stworzony przez jego zespół nowy blockchain ma wyznaczać nowe standardy dla kryptowalut. Protokół o jawnym kodzie ma być piekielnie szybki i niesamowicie skalowalny, a to dzięki nowemu mechanizmowi konsensusu, którzy przypomina nieco Tangle IOTA. Oparty jest o Byzantine agreement i został nazwany Pure Proof-of-Stake.

Dla potwierdzenia transakcji nie są wymagane zasobożerne obliczenia kryptograficzne. Dzięki temu, przelewy są zatwierdzane w mniej niż 5 sekund, a skalowalność ma pozwalać na wykonywanie 1000 transakcji na sekundę. Dzięki temu, kryptowaluta Algorand może znaleźć zastosowanie jako globalny system płatniczy, konkurencyjny dla VISA i MasterCard, a także w mikropłatnościach oraz IOT (Internecie Rzeczy).

Algorand blockchain

Algorand ICO

Publiczna sprzedaż tokenów ALGO odbyła się w formie aukcji. Cena tokena spadała z 10$ tak długo, aż pula wszystkich tokenów została sprzedana.

25 mln tokenów ALGO sprzedano za 60 mln dolarów, co daje średnią cenę ICO tokena 2,4$. Należy jednak pamiętać, że to była dopiero pierwsza z zaplanowanych aukcji. ICO Algorand będzie odbywać się podobnie, do ICO projektu EOS. Co roku zostanie sprzedanych 600 mln tokenów, a ich całkowita liczba w obiegu, po pięciu latach osiągnie 10 mld!

Ile tokenów jest aktualnie w obiegu? Jak ta liczba będzie się zmieniać? Kto posiada ile ALGO i kiedy ile będzie wydawać? Zobacz na grafice poniżej.

Oprócz aukcji dla zwykłych inwestorów. Tokeny Algorand (ALGO) zostały sprzedane także w sprzedaży prywatnej, w cenie 0,1$ za 1 ALGO.

Algorand – zespół

Zespół Algorand składa się z piętnastu osób. Oprócz wspominanego wcześniej założyciela projektu, Prof. Silvio Micali, zespół składa się z doświadczonych naukowców, kryptografów, matematyków oraz ekonomistów.

Wspiera ich zespół doradców ds. rynku kryptowalut, ekonomistów i naukowców. Więcej możecie przeczytać na oficjalnej stronie projektu Algorand.

Algorand – partnerzy projektu

Algorand na swojej stronie internetowej chwali się współpracą z ponad trzydziestoma instytucjami. Większość z nich to mało znane projekty oraz fundusze inwestycyjne, które zapewne kupiły tokeny ALGO w ramach sprzedaży prywatnej.

Czytając uważnie wszelkie doniesienia na temat kryptowaluty Algorand (ALGO), można trafić na plotki dotyczące powiązań Algorand z kryptowalutą Facebooka, czyli Librą. Rzekomo Libra miała być oparta o blockchain Algorand, jednak obie strony ostatecznie nie porozumiały się i nie doszło do współpracy. Libra będzie miała swój własny blockchain.

Algorand (ALGO) – czy warto inwestować?

Algorand bez wątpienia jest bardzo ciekawym projektem, godnym obserwowania w najbliższych miesiącach. Posiada solidne fundamenty stworzone w oparciu o aktualne odkrycia naukowe, a także doskonały zespół specjalistów. Aukcyjny model przeprowadzania ICO zapewni doskonałe możliwości finansowe, dzięki którym waluta będzie miała szansę przebić się na rynku.

Inwestorów może odstraszać duża inflacja, gdyż docelowa liczba monet w obiegu to 10 mld. Ponadto cena ALGO w prywatnej sprzedaży (0,1$), ustawia już na starcie w idealnej sytuacji partnerów projektu i fundusze inwestycyjne, w przeciwieństwie do zwykłych inwestorów indywidualnych, którzy kupują ALGO na giełdzie lub w aukcji ICO.

Czy warto kupić Algorand? Jak zawsze, oceńcie sami.

ALGO możecie kupić na giełdzie Binance. Zobaczcie nasz poradnik…

Jak samodzielnie ocenić projekt kryptowalutowy? Od czego zależy zmiana kursu i jak na niej zarobić? Zobacz nasze darmowe szkolenie – Kryptowaluty – jak zacząć i przetrwać?

4.3/5 - (71 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters