Śledź nas na lub dołącz do naszego

London Block Exchange przy współpracy z AlphaPoint zamierza uruchomić pierwszą na świecie kryptowalutę typu stablecoin GBP-Peg (GBPP) powiązaną z funtem brytyjskim (GBP). Inwestycje będą odbywać się w stosunku 1:1, a fundusze zostaną dobrze zabezpieczone na brytyjskich kontach bankowych.

Stablecoin funta brytyjskiego GBP-Peg (GBPP)

Londyńska giełda London Block Exchange stanowi miejsce obrotu dużej liczby kryptowalut, uwzględniając przy tym specyfikę brytyjskiego rynku. Kooperacja z AlphaPoint objęła cały proces opracowania i wypuszczenia do obiegu pierwszego w historii funta brytyjskiego w krytpowalucie stablecoin o nazwie GBP-Peg (GBPP).

Obecność na rynku kryptowalut z kategorii stablecoin ma na celu przede wszystkim ustabilizowanie wysokiej zmienności cen na rynkach cyfrowych. W większości przypadków wartość takiej kryptowaluty ustalana jest w oparciu o tradycyjne waluty lub wartości rynkowe metali szlachetnych.

Dotychczas stablecoins powiązane były przede wszystkim z dolarem amerykańskim oraz euro. Od teraz będą one powiązane również z funtem brytyjskim – oficjalna walutą Wielkiej Brytanii. Wszystko wskazuje na to, że będzie to kolejny krok w stronę rozwoju rynku cyfrowych aktywów.

Obrót GBPP koncentrował się będzie wokół specjalnie założonego konta bankowego, na którym zgromadzone będą funty, reprezentowanie w stosunku 1:1 przez GBPP. Szacuje się, że nowa kryptowaluta zwiększy powszechność wykorzystywania innych walut cyfrowych, a samym inwestorom dostarczy licznych korzyści poprzez zwiększenie płynności transakcji.

W stablecoins upatruje się również recepty na stabilizację rynku aktywów cyfrowych, a co po niektórzy entuzjaści tego rozwiązania prognozują nawet, że po rozwiązanie to już niedługo sięgną rządy państw. I choć jest to dość odważna wizja, to nie da się zaprzeczyć, że cyfrowe technologie, ze szczególnym naciskiem na Security Token Offering, mają coraz szersze zastosowanie na całym świecie.

5/5 - (2 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters