Śledź nas na lub dołącz do naszego

Coraz więcej uwagi poświęca się ostatnimi czasy zjawisku o intrygującej nazwie – kopanie kryptowalut, polegającemu na zatwierdzaniu nowych bloków, a następnie przyłączaniu ich do już istniejącego łańcucha. Wysoce obiecująca na tym gruncie jest działalność powstałej w 2017 roku firmy Elite Mining, która opracowała innowacyjny model cyfrowego górnictwa.

Elite Mining „zielonym górnikiem” kryptowalut

Stacjonująca w Waszyngtonie firma Elite Mining pretenduje do uzyskania miana największego na świecie „zielonego górnika”, wykorzystującego energię odnawialną do wydobywania kryptowalut, odbywającego się za przy pomocy specjalnie zaprojektowanych do tego zadania farm.

Jak zapewniają przedstawiciele firmy, posiada ona niezbędne środki oraz możliwości, aby krok po kroku realizować wyznaczony cel.

Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut, rosną również trudności z ich wydobyciem.

Z powodu dużej konkurencji rośnie ryzyko, że marże z zysku będą na dość niskim poziomie.

Firmy wydobywcze muszą zatem przejawiać jak największą wydajność, aby przetrwać na rynku, co dotyczy również zużycia energii.

Co więcej proces kopania aktywów budzi dość mieszanie uczucia.

Zobacz również: Proof of Stake (PoS) – Jak kopać i ile zarobię?

Rozwiązania proponowanie przez Elite Mining

Firma Elite Mining postanowiła przystosować się do panujących na rynku warunków, stawiając na jak największą wydajność.

Swoje działania stara się dopasowywać do specyfiki różnych rynków.

Najbardziej charakterystycznymi aspektami działalności Elite Mining jest brak stałego personelu (stałych pracowników zastąpiono akcjonariuszami) oraz wykorzystanie tzw. zielonej energii, czyli energii słonecznej, wiatrowej oraz wodnej.

Zobacz również: SunContract – platforma handlu energią oparta na technologii blockchain

Firma wprowadziła również swoją ofertę STO, w ramach której oferuje ona swoje tokeny EMI akredytowanym inwestorom.

Ci w zamian za wniesiony kapitał zyskają prawa kapitałowe w firmie oraz prawo dystrybucji dywidend pozyskanych od Elite Mining – stąd też token firmy określa się jako „token dywidendowy EMI”.

Po ukończeniu procesu pozyskiwania kapitału, co nastąpić ma jeszcze w tym roku, zgodnie z planem ma zostać ukończona budowa obiektów górniczych.

Z kolei w przyszłym roku firma poszerzy swoją działalność o zasilanie energią słoneczną.

Dla zwiększenia swojej efektywności Elite Mining nawiązała współpracę z firmą Entoro Capital, która objęła funkcję pośrednika sprzedaży STO.

Zobacz również: Darmowe Szkolenie. Kryptowaluty – jak zacząć i przetrwać? Kurs dla każdego. Podobne kursy oferowane są nawet za kilka tysięcy złotych!

5/5 - (18 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters