Śledź nas na lub dołącz do naszego

Niemiecki Federalny Urząd Nadzoru Usług Finansowych (BaFin) podjął decyzję o przyznaniu licencji platformie STO należącej do stacjonującej w Luksemburgu Black Manta Capital. Proces decyzyjny trwał blisko 9 miesięcy.

Rynek STO coraz poważniej traktowany przez organy regulacyjne

Uzyskanie licencji  BaFin przez Black Manta Capital stanowi kolejny, ważny krok w stronę uregulowania rynku cyfrowych aktywów.

Jest to bowiem jeden z najbardziej liczących się organów nadzoru finansowego w Europie, kontrolujący różnego rodzaju kategorie instytucji finansowych.

Nowa platforma STO, która będzie prowadzona w Niemczech, ma charakter funkcjonalnego narzędzia, zapewniającego użytkownikom wszystkie usługi związane z procesem tokenizacji.

Ten obejmuje natomiast sprzedaż, tworzenie, a następnie dystrybuowanie cyfrowych aktywów. Jak wiadomo, aktywa te mogą reprezentować rozmaite dobra, a jako że zalicza się je do papierów wartościowych, konieczne jest więc w ich przypadku uzyskanie zgodności regulacyjnej.

Dlatego akceptacja BaFin, mimo iż podjęcie ostatecznej decyzji zajęło wiele miesięcy, z pewnością stanowi ważny zwrot finansowych organów nadzorczych w stronę cyfrowych rynków.

9 miesięcy pertraktacji

Rozmowy z BaFin trwały blisko 9 miesięcy. Po ich zakończeniu, podlegająca Black Manta Capital spółka – BMCP GmbH, uzyskała oficjalny status instytucji usług finansowych.

W praktyce oznacza to, że może świadczyć usługi finansowe opierające się na technologii blockchain.

Operatorzy platformy są głęboko przekonani, że security tokens przyniosą zupełnie nowe perspektywy dla tradycyjnych rynków papierów wartościowych. Dzięki inteligentnym umowom inwestycyjnym opartym na blockchainie, inwestorzy uzyskają znacznie szerszy dostęp do kapitału.

Choć zastosowanie łańcuchów bloków w sektorze finansowym wciąż budzi wiele zastrzeżeń ze strony organów regulacyjnych, BaFin zdaje się dostrzegać, że rozwój i upowszechnianie tej technologii jest nieuniknione, wobec czego najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się być objęcie nadzorem tego obszaru.

O platformie Black Manta Capital

Black Manta Capital została założona w 2008 roku, więc jest to bardzo młoda firma. Zakres jej działalności stanowią usługi związane z tokenizacją, a strategia jej działania ma wymiar globalny – dąży bowiem do wejścia ze swoimi usługami na inne kontynenty, ze szczególnym naciskiem na Azję.

3/5 - (2 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters