Śledź nas na lub dołącz do naszego

Binance wprowadza właśnie nowy produkt, a tym razem giełda zaoferuje użytkownikom platformę pożyczkową – Binance Lending. Naturalnie rzecz rozchodzi się o pożyczki w kryptowalutach, z tym że nie będzie ich udzielać żadna instytucja finansowa, a posiadacze cyfrowych aktywów.

Binance Lending nowym sposobem na zarabianie na kryptowalutach

Nowy projekt wdrażany przez Binance zakłada, że posiadacze kryptowalut, m.in. Binance Coin, Ethereum Classic oraz Tethera będą mogli udzielać w nich pożyczek, zarabiając w ten sposób na odsetkach.

Podczas pierwszych dwóch próbnych tygodni projektu, uczestniczące w nim waluty zyskają wyższe oprocentowanie, tj. BNB – 15 proc.ETC – 10 proc.,  a USDT – 7 proc.

Odsetki będą wypłacane niezwłocznie po zakończeniu okresu kredytowania. Oprocentowanie oferty w dalszym okresie uzależnione będzie od tego, jak sprawdzi się ona na rynku.

Zobacz również: Giełda Binance – przewodnik dla początkującego

Na czy polega Binance Lending?

Posiadacz jednej z kryptowalut, który jest zainteresowany możliwością pomnażania swoich środków, w pierwszej kolejności musi subskrybować je do jednego z produktów na platformie.

W chwili wykupu użytkownik nie tylko odzyskuje zamrożone środki, ale może również wypłacić odsetki naliczone z tytuły powierzenia ich Binance Lending.

Niekwestionowanymi zaletami nowej platformy są pewny zysk (każdy z produktów posiada gwarancję stopy procentowej) oraz łatwość poruszania się po niej – jej obsługa jest wręcz intuicyjna.

Zagrożenia

Binance Lending zdaje się być wysoce atrakcyjna ofertą, głównie z racji możliwości osiągnięcia szybkiego i łatwego zarobku.

Nie wszyscy obserwatorzy branży podchodzą jednak do nowego pomysłu z entuzjazmem.

Kuszenie użytkowników ofertą stałych stóp procentowych nie tylko nie jest zbyt powszechną praktyką, ale i może okazać się dość ryzykownym działaniem.

Obawy wiążą się również z przykrym doświadczeniem pożyczek Bitconnect, na których inwestorzy zgodnie z obietnicami twórców platformy, mieli osiągnąć nawet do 40 proc. zysków.

W praktyce takie cele są raczej niemożliwe do zrealizowania, co doskonale wie każdy doświadczony inwestor. Ostatecznie platforma została zamknięta, pozostawiając w środowisku duży niesmak wobec podobnych rozwiązań.

Zobacz również: Darmowe Szkolenie. Kryptowaluty – jak zacząć i przetrwać? Kurs dla każdego. Podobne kursy oferowane są nawet za kilka tysięcy złotych!

5/5 - (1 vote)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters