Śledź nas na lub dołącz do naszego

Token Ampleforth (AMPL) stanowi kolejną nowość na rozwijającym się rynku cyfrowych aktywów, a zasady jego funkcjonowania odbiegają od tradycyjnych kryptowalut.

Można go przyrównać do czegoś w rodzaju bazy pieniężnej czy też formy gwarancji będącej częścią scentralizowanego lub zdecentralizowanego systemu bankowego.

Informacje, które docierają do Ampleforth na temat kursów wymian pochodzą z pewnych źródeł, a na ich podstawie następuje zwiększenie lub zmniejszenie ilości tokenów pod ich poszczególnymi adresami.

Ampleforth ukierunkowany jest na utrzymanie cenowej równowagi, nie odchodząc jednak całkowicie od zmienności.

Czym jest Ampleforth?

Ampleforth jest kryptowalutowym tokenem emitowanym na platformie Ethereum.

Obecnie w obiegu znajduje się ich ponad 6 milionów. Obrót tymi zasobami cyfrowymi różni się jednak od tradycyjnego obrotu kryptowalutami.

Pewne i sprawdzone informacje na temat kursów wymiany sygnalizowane są użytkownikom tokenów AMPL poprzez zwiększanie (lub opcjonalnie zmniejszanie) ich liczby dla poszczególnych portfeli.

Pozwala to na zachowanie cenowej równowagi, nie wykluczając jednocześnie zmienności. Wszystkie aktualne dane na temat tokena, takie jak kursy wymiany czy podaż, można śledzić na stronie internetowej Ampleforth – ampleforth.org.

Handel AMPL jest możliwy na giełdach Bitfinex oraz Ethfinex.

Zobacz również: Darmowe Szkolenie. Kryptowaluty – jak zacząć i przetrwać? Kurs dla każdego. Podobne kursy oferowane są nawet za kilka tysięcy złotych!

Ampleforth to nie stablecoin

Choć na pierwszy rzut oka tokeny AMPL przypominają stablecoiny, to w rzeczywistości nimi nie są.

Ich wartość jest bowiem zmienna, co pozwala wpisać je do grupy aktywów o podwyższonym ryzyku.

Dlatego też tokeny Ampleforth bardziej zbliżone są w swojej strukturze do bitcoina, aniżeli do stablecoina. Zmienność, o której mowa w dużej mierze zależy też od inwestorów, którzy sami przyczyniają się do wzrostu lub spadku cen akcji.

Nowość na rynku kryptowalut  – różne zastosowania

Token AMPL wyróżnia się na tle innych zasobów cyfrowych specyficznym charakterem obrotu, wymagającym odpowiedniego podejścia oraz wykorzystania dobrze przemyślanej strategii.

Ampleforth może mieć też różne zastosowanie w zależności od formy inwestycji. W przypadku inwestycji krótkoterminowych token może zostać wykorzystany celem poszerzania oferty produktów kryptograficznych.

Przy średnioterminowych może zyskać zastosowanie jako zabezpieczenie bankowe, a w przypadku długoterminowych możliwe jest nawet wykorzystanie tokena Ampleforth jako alternatywy dla środków emitowanych przez banki centralne.

 

4.3/5 - (12 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters