Śledź nas na lub dołącz do naszego

Kaleido, firma – córka amerykańskiej korporacji ConsenSys ogłosiła partnerstwo z Amazon Web Services. Głównym celem podpisanej umowy o współpracy jest uruchomienie innowacyjnej platformy mającej ułatwić dostarczanie zainteresowanym firmom zdecentralizowanych rozwiązań opartych o blockchain.

Według oświadczenia prasowego platforma Kaleido ma dostarczyć kompleksowe rozwiązania związane z technologią blockchain, co przełoży się na ułatwienie zainteresowanym firmom wdrażanie jej bez konieczności tworzenia własnych blockchainów. Kaleido działa od maja 2018 roku i do tej pory z jej usług skorzystało ponad 1000 podmiotów. Użytkownicy twierdzą, że pozwala to zaoszczędzić do 80% czasu i wydatków koniecznych na stworzenie własnego działającego kodu. Usługa Kaleido Marketplace z założenia wypełnia jedną z luk w rynku IT poprzez oferowanie Klientom kompleksowej pomocy z zakresu doradztwa i usług programistycznych.

Założycielka i COO Kaleido – Sophia Lopez – oświadczyła, że platforma ma znacząco uprościć adaptację technologii blockchain eliminując przy tym konieczność zatrudniania wyspecjalizowanych programistów.

Jednym z klientów Kaleido jest firma Komgo. Zajmuje się ona głównie handlem towarami oraz usługami na rynku finansowym. CEO Souleïma Baddi mówi, że platforma Kaleido znacznie ułatwia wynajdowanie zoptymalizowanych rozwiązań poprzez wykorzystanie istniejących już blockchainów zamiast tworzenia nowych. Niebagatelna przy tym jest kwestia szybkości działania platformy oraz kompleksowość proponowanych rozwiązań.

Słowem wyjaśnienia:

CocnsenSys to spółka, której założycielem jest Joseph Lubin, Kanadyjczyk mocno zaangażowany w powstanie Ethereum, współpracujący z Vitalikiem Buterinem przy jego tworzeniu.

Amazon Web Serwices (AWS) to firma zależna od, jak się łatwo domyślić, Amazon.com – światowego giganta z zakresu handlu internetowego. Główną sferą działalności AWS jest dostarczanie kompleksowych usług i rozwiązań z zakresu IT działających w chmurze.

5/5 - (2 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters