Śledź nas na lub dołącz do naszego

Estonia jako jeden z krajów postradzieckich, może być powszechnie kojarzona jako wroga nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. Nic bardziej mylnego, bowiem państwo to nie tylko odnotowuje szybki rozwój technologiczny, lecz znalazło także sposób na wdrażanie technologii blockchain w sposób odmienny od pozostałych jej użytkowników.

Wdrażanie innowacji zapoczątkowane dowodem elektronicznym

Estończycy okazali się wyjątkowo kreatywni jeżeli chodzi o wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Te obecne są bowiem nawet w dowodach osobistych Estończyków. W dokument wbudowano bowiem specjalny czip, posiadający nie tylko funkcję podpisu elektronicznego, ale i umożliwiający szybkie załatwianie wielu spraw drogą internetową.

Ponieważ pomysł bardzo dobrze się sprawdził, Estonia poszła krok naprzód, wykorzystując analogiczne rozwiązanie wobec paszportów. Okazały się one nie tylko wygodniejsze, ale i zapewniają wyższy poziom ochrony danych, a także umożliwiają skuteczniejsze przeciwdziałanie korupcji. Dzięki czipom Estończycy maja też większy wpływ na to, co dzieje się z ich danymi w sieci.

Cyfrowe społeczeństwo opłacalne dla rządu

Okazuje się, że cyfrowe rozwiązania sprzyjają oszczędnościom w budżecie państwa. Dzięki elektronicznym dokumentom Estonia może zwiększyć swój PKB o nawet 2% w skali roku, przy czym warto dodać, że blisko 7% estońskiego PKB pochodzi z sektora usług elektronicznych. Zwrot w stronę rozwiązań cyfrowych sprzyja również rozwojowi firm z branży technologicznej.

Zobacz również: Szkolenie Kryptowaluty – jak zacząć i przetrwać? Kurs dla każdego

Estonia – raj dla przedsiębiorców

Estonia nie ustaje w poszukiwaniach jak najbardziej opłacalnych rozwiązań ekonomicznych, stając się jednym z ważniejszych w Europie ośrodków nowych technologii oraz rozwoju technologicznych start-upów.

Jednocześnie, bazując na publiczno-prywatnym partnerstwie, Estonia kształtuje zdrową konkurencję, kierując się przy tym potrzebami swoich obywateli. Jest to zatem kraj szczególnie przychylny osobom prowadzących własną działalność, a dzięki aplikacji e-rezydentura, prowadzić ją mogą na terenie Estonii również obywatele innych państw, jak i wszyscy e-rezydenci mogą prowadzić swoje firmy na terenie całej Unii Europejskiej.

Sukces tkwi w technologii blockchian

Wszystkie usługi, w których wykorzystywana jest cyfrowa tożsamość, bazują na technologii blockchain, przy czym Estończycy nie ustają w poszukiwaniu nowych możliwości jej szerszego zastosowania.

Nowoczesne, cyfrowe technologie mogą okazać się wysoce opłacalnymi, przynosząc szereg korzyści zarówno dla państwa, prywatnych przedsiębiorców, jak i dla samych obywateli.

Estonia odważyła się podjąć ryzyko inwestycji w innowacje technologiczne, co dla wielu państw wciąż jeszcze pozostaje w sferze odległych planów.

Sukces jaki odnosi na tym polu może jednak zachęcać kolejne kraje do pójścia w jej ślady. Prace nad wprowadzeniem elektronicznego dowodu osobistego prowadzą już na przykład Niemcy, a dodatkowo na terenie Estonii swoje filie otwiera coraz więcej firm o międzynarodowym zasięgu.

5/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters