Śledź nas na lub dołącz do naszego

Technologia blockchain po raz kolejny została wykorzystana w projekcie, którego wartość opiewa na kwotę szacowaną w milionach złotych. Harbor, amerykański start-up z kategorii FinTech podjął się tokenizacji czterech funduszy nieruchomościowych firmy iCap Equity, w których ulokowane jest ponad 100 mln dolarów. Przedsięwzięcie postanowiono przeprowadzić w oparciu o ethereum.

Nowe perspektywy

Tokenizacja akcji iCap Equity umożliwi zarówno inwestorom, jak i agentom zajmującym się obrotem papierów wartościowych, zgodne nabywanie i sprzedaż akcji firmy.

Przede wszystkim jednak zwiększona zostanie płynność w czterech należących do iCap Equity funduszach, których łączna wartości wynosi ponad 100 mld dolarów.

Inwestycje oferowane przez firmę opierają się na nieruchomościach, w związku z czym, aby możliwe było osiągnięcie wysokiej stopy zwrotu, trwają one zazwyczaj od 3 do 5 lat.

Współpraca z Harbor nie tylko zapewni utrzymanie wysokich zwrotów, lecz również zapewni atrakcyjne możliwości inwestorom, stając się przełomem na skalę całej branży inwestycyjnej.

Powstanie bowiem nowy rynek prywatny dla inwestorów i agentów, który będzie w pełni zgodny z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi papierów wartościowych.

Obiecująca współpraca

Entuzjazmu z podjętej współpracy nie kryją obie strony. Zdaniem przedstawicieli Harbor cyfrowe akcje oparte na technologii blockchain pozwalają zwiększyć wydajność oraz ułatwiają automatyzację wtórnego procesu transferu.

Dzięki temu eminenci zyskują możliwość zniesienia ograniczeń związanych z transferem, zachowując przy tym zgodność z przepisami.

Dzięki łańcuchom bloków do oferty mogą przystąpić inwestorzy celujący w zupełnie różne wymiary czasowej inwestycji, którym zależy na zachowaniu płynności, a co ważne blockchain otworzy przed uczestnikami rynku zupełnie nowe możliwości.

Harbor zaś koncentruje się obecnie przede wszystkim na zapewnieniu firmom odpowiedniej infrastruktury sprzyjającej tokenizacji papierów wartościowych.

Zobacz również: Wystartowała nowa platforma Harbor Platform 2.0

O iCap Equity

ICap Equity zapewnia unikatowy model kapitału własnego, przyciągając swoją ofertą zarówno deweloperów, jak i inwestorów.

Ci ostatni mogą liczyć na wysokie stałe stopy zwrotu, nawet do 12 procent. Firma obsługuje takie nieruchomości jak domy wielo i jednorodzinne oraz różnego typu lokale użytkowe, takie jak centra handlowe, biura czy sklepy.

Darmowe Szkolenie: Kryptowaluty – jak zacząć i przetrwać? Kurs dla każdego. Podobne kursy oferowane są nawet za kilka tysięcy złotych!

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters