Śledź nas na lub dołącz do naszego

Zastosowanie technologii blockchain zaczyna nabierać zupełnie nowego wymiaru, a jej wykorzystanie obejmuje kolejne obszary, niekoniecznie związane bezpośrednio z technologią i giełdami cyfrowymi. Grupa państw, które delikatnie rzecz ujmując, nie są sprzymierzeńcami Stanów Zjednoczonych, prowadzi zdaniem specjalistów z Foundation for Defense of Democracies prace nad wykorzystaniem łańcucha bloków do uniknięcia amerykańskich sankcji. Tym samym działania oparte na tej technologii zaczęły być rozpatrywane w kontekście politycznym.

Zobacz również: Darmowe Szkolenie. Kryptowaluty – jak zacząć i przetrwać? Kurs dla każdego. Podobne kursy oferowane są nawet za kilka tysięcy złotych!

Druga strona medalu technologii blochchain – nowy sposób na amerykańskie sankcje?

Podejrzenia o wykorzystanie technologii blockchain celem uniknięcia takich konsekwencji jak amerykańskie sankcje, wyrazili eksperci z  Foundation for Defense of Democracies w najnowszej odsłonie raportu „Crypto Rouges. U.S. State Adversaries Seeking Blockchain Sanctions Resistance”.

Prace nad takimi działaniami podjąć miały Chiny, Rosja, Iran oraz Wenezuela. Skąd takie przypuszczenie?

Otóż zdaniem autorów powyższej publikacji, technologia blockchain przynosi użytkownikom korzyści przede wszystkim z powodu umniejszenia roli pośredników, przy jednoczesnym zwiększeniu przejrzystości.

Grupa państw wrogich Stanom Zjednoczonym rosnącą popularność tej technologii postrzega jako możliwość do ograniczenia sankcji gospodarczych nakładanych przez USA. Te uzależnione są bowiem od pośredników właśnie, którymi mogą być na przykład tradycyjne banki.

Amerykańskie sankcje zdominowane przez blockchain?

Kryptowalut nie należy stawiać na równi z tradycyjnym pieniądzem, bowiem jeżeli nie dojdzie ich wymiany, ciężko mówić o realnych korzyściach. Dlatego też póki co obawy ekspertów z  Foundation for Defense of Democracies zdają się być nieco na wyrost – technologia blockchain nie jest jeszcze wystarczająca, aby wykluczyć zależność od Stanów Zjednoczonych na gruncie międzynarodowego systemu bankowego.

Autorzy raportu przekonują jednak, że już nawet za 20 lat sytuacja ta może ulec zmianie, a państwom wrogim Stanom Zjednoczonym uda się obejść amerykańskie sankcje z wykorzystaniem blockchaina. Kraje takie jaki Chiny, Iran, Rosja oraz Wenezuela już teraz mają prowadzić prace nad realizacją tego planu. Celem ma być zaś podważenie amerykańskiej potęgi finansowej.

Polityczny wymiar kryptowaluty

Zdaniem specjalistów, system kryptowalutowy państwa stojące w opozycji do USA wykorzystują bardziej do realizacji swoich celów politycznych, podczas gdy w zamyśle  cyfrowe waluty miały przynosić pożytek obywatelom oraz międzynarodowym partnerom. Tymczasem państwa takie jak Wenezuela czy Rosja postrzegają według autorów raportu cyfrowe waluty jako narzędzie do realizacji celów propagandowych oraz walki o wpływy na arenie międzynarodowej. Na ograniczeniu finansowej potęgi Ameryki najmocniej ma zależeć Chinom, które inwestują pokaźne sumy w rozwój i badania nad technologią blockchain oraz walutami cyfrowymi.

W „Crypto Rouges. U.S. State Adversaries Seeking Blockchain Sanctions Resistance” znalazła się sugestia, aby Stany Zjednoczone same przeprowadziły badania nad możliwościami zastosowania technologii blockchain w unikaniu sankcji oraz w celu wpływania na globalną równowagę finansową. Autorzy wyrazili również przekonanie, że rząd amerykański powinien rozważyć wprowadzenie narodowej strategii dla zasobów cyfrowych oraz podjąć współpracę z innymi państwami dla skuteczniejszego rozpoznawania zagrożeń związanych z nadużyciami finansowymi, a także obchodzeniem przepisów, mającym na celu uniknięcie restrykcji, takich jak na przykład amerykańskie sankcje.

4/5 - (4 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters