Śledź nas na lub dołącz do naszego

Niemieckie linie kolejowe Deutsche Bahn AG (DB) nawiązały współpracę z platformą integracji technologii łańcucha bloków Unibright, celem zbadania możliwości tokenizacji swoich usług.

Tokenizacja Deutsche Bahn

Przedsiębiorstwo to ma zająć się przygotowaniem dla Deutsche Bahn specjalnych wewnętrznych warsztatów, poświęconych planowanej tokenizacji aktywów spółki. Przedsięwzięcie ma na celu sprawdzenie, czy wprowadzenie przez giganta kolejowego takich rozwiązań, pomoże mu obniżyć koszty operacyjne i usprawni relacje z innymi podmiotami rynku.

Unibright opracował specjalnie dla Deutsche Bahn próbną strategię działania, zgodnie z którą zastosowanie technologii blockchain pomoże zintegrować poszczególne obszary usług świadczonych przez koleje.

Każdy z nim musi jednak zostać poddany tokenizacji.

Plan zakłada, że tokeny będą mogły być nabywane i odsprzedawane przez klientów, bądź też wymieniane na inne usługi. Spółka może również przyznawać tokeny za regularne korzystanie ze swoich usług.

Tokenizacja z pomocą blockchaina NEM?

Unibright zaproponował, aby tokenizacja aktywów spółki przeprowadzona została z wykorzystaniem protokołu NEM, umożliwiającego dzielenie tokenów na poszczególne grupy kategorii, na przykład: podróż, wyżywienie, kwaterunek. Co więcej, monitoring całego systemu będzie wyjątkowo prosty i niewymagający zastosowania żadnych skomplikowanych rozwiązań.

5/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters