Śledź nas na lub dołącz do naszego

Siemens, jeden z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie koncernów technologiczno-produkcyjnych, skierował swoje działania w stronę energii odnawialnej, wykorzystując przy tym technologię blockchain. W tym celu firma nawiązała współpracę z cyfrową platformą Swarm – dostawcą usług opartych na łańcuchach bloków.

Zobacz również: Swarm we współpracy z Mercury FX wprowadza waluty fiat na swoją platformę

Siemens zwraca się w stronę technologii blockchain

Siemens, światowy gigant technologiczny, ogłosił nawiązanie współpracy z platformą Swarm, będącą dostawcą usług blockchain.

Kooperacja ta ma na celu wspieranie rozwoju i wdrażania tzw. zielonej energii, czyli energii odnawialnej, która to kwestia jest ostatnio coraz częściej podejmowana w debatach publicznych.

Swarm ma skoncentrować się na opracowaniu skutecznego rozwiązania, stanowiącego wsparcie dla procesu finansowania projektów energetycznych realizowanych na terenie Afryki.

Kluczowym narzędziem będzie w tym przypadku usługa tokenizacjiSwarm Capital.

Siemens nie ujawnia póki co szczegółowych informacji na temat nowego przedsięwzięcia, jednak pewne jest to, że kolejna licząca się na rynku firma zwróciła się w stronę technologii blockchain.

Co wiemy o Swarm Capital?

Swarm jest młodą firmą, bo założoną zaledwie w ubiegłym roku. Mimo to ma ona na swoim koncie wiele skutecznych rozwiązań dedykowanych sektorowi cyfrowych papierów wartościowych, a wśród nich znajdują się m.in. specjalistyczne standardy tokenizacji.

Najnowsze opracowane przez nią narzędzie to właśnie Swarm Capital, które Siemens wykorzysta w swoich działaniach.

Jest to modułowa platforma oparta na protokole Swarm, za pośrednictwem której świadczone są usługi klasy premium.

Jest to kompleksowe rozwiązanie, z którego skorzystać mogą wszystkie firmy zamierzające stokenizować swoje zasoby.

Blockchain w sektorze energetycznym

Technologia blockchain znajduje coraz szersze zastosowanie w przemyśle energetycznym, co dostrzegł również Siemens.

Tokenizacja  w tym obszarze staje się coraz powszechniejszym procesem, jak i problem racjonalnego wykorzystywania energii jest coraz częściej podejmowanym publicznie wątkiem.

Co więcej wciąż opracowywane są kolejne nowe rozwiązania wdrożenia cyfrowych rozwiązań do sektora energetycznego, sprzyjające zrównoważonemu rozwojowi i racjonalnemu wykorzystaniu energii.

Zobacz również: Czym jest SunContract – platforma handlu energią oparta na technologii blockchain?

Rate this post
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters