Śledź nas na lub dołącz do naszego

Sprzedaż tokenów FC Barcelona (BAR) dedykowanych fanom klubu, zakończyła się szybciej, niż się rozpoczęła – wszystkie zostały wyprzedane w niespełna dwie godziny. Użytkownicy nabywali je za pośrednictwem dwóch platform: Chiliz.net oraz Socios.com.

Dwie godziny zamiast dwóch dni

Zgodnie z początkowymi prognozami cała sprzedaż, która rozpoczęła się 22 czerwca o godzinie 13.00, miała zamknąć się w ciągu 48 godzin. Tymczasem przebiegła ona znacznie szybciej, niż się spodziewano. 

Tokeny przeznaczone dla fanów klub FC Barcelona, których łączna wartość wynosiła 1,3 mln, wyprzedały się w nie całe dwie godziny. Szczyt osiągnięto, gdy sprzedaż BAR w ciągu  dwóch minut wyniosła 777 000 dolarów.

Łączna ilość tokenów wynosiła 6 000, a ich cena jednostkowa 2 euro. Jako, że oferta była ograniczona, sprzedaż odbywała się w oparciu o kolejność zgłoszeń.

Jak poinformowali przedstawiciele platform, na których można było nabyć tokeny BAR, ich zakupu dokonało ponad 4 tys. fanów, pochodzących łącznie ze 106 krajów.

Liderami wśród nich okazali się Turcy, Polacy, Japończycy, Francuzi, Hiszpanie, Brytyjczycy oraz Włosi. W czasie sprzedaży tokenów hiszpańskiego klubu, Chiliz oraz Socios odnotowały aż pięciokrotny wzrost popytu.

Handel tokenami rozpoczęty

Handel tokenami jest możliwy od 25 czerwca – analogicznie jak w przypadku zakupów odbywa się on za pośrednictwem platform Chiliz oraz Socios.

Obrót nimi możliwy jest wespół z tokenami Chiliz (CHZ). Cena determinowana jest aktualnym popytem oraz podażą.

Ideą przyświecającą stworzeniu tokenów BAR, było poszerzenie zakresu interakcji fanów klubu. Ich nabywcy mogą uczestniczyć w ankietach oraz wszelkich innych sondażach społecznościowych oraz zyskują szansę wygrania nagród, takich jak na przykład spotkanie z piłkarzami przed meczem.

Debiut Chiliz

O ile platforma Socios ma już za sobą podobne doświadczenie, bowiem w ubiegłym roku nawiązała współpracę z włoskim klubem Juventus, tak w przypadku Chiliz tego typu sprzedaż organizowana była po raz pierwszy. Wydarzenie to ma o tyle duże znaczenie dla rozwoju platformy, że jej partnerem stal się jeden z największych klubów piłkarskich na świecie.

4.6/5 - (14 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters