Śledź nas na lub dołącz do naszego

Japońska J1 League rozpoczęła współpracę z Sorare – opartą na blockchainie Ethereum piłkarskiej platformie gry fantasy. Na rozwiązanie takie zdecydowały się już takie światowej sławy kluby jak Juventus czy Atletico Madryt, PSG i inne z pomocą Socios.

Sorare rośnie w siłę

J1 League to już czwarta liga piłkarska, która nawiązała współpracę z platformą Sorare, i jednocześnie druga liga azjatycka, po koreańskiej K. League, która zdecydowała się na ten krok.

Ponadto aż 76 klubów piłkarskich udzieliło jej dotychczas oficjalnej licencji na wydawanie cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich na blockchainie Ethereum.

Fantasy football

W przypadku J. League, każdy gracz został stokenizowany, co oznacza, że posiada swoją kartę, która udostępniana jest na platformie fantasy football.

Wydawanie jako NFT w standardzie ERC271 karty graczy, mogą być swobodnie wymieniane przez ich posiadaczy na dedykowanych ku temu rynkach wtórnych, jak i wykorzystywane w trakcie innych gier.

Japońska liga, idąc w ślady znanych klubów piłkarskich, zyskała w ten sposób możliwość globalnego promowania swoich drużyn i zawodników. Licencja na technologię blockchain zapewnia również nowe źródło przychodów.

Sorare urzeczywistnia wizję globalnej gry fantasy

Również i zarząd Sorare nie kryje swojej ekscytacji podjętą współpracą, tym bardziej, że piłka nożna stanowi jedną z najważniejszych dyscyplin sportowych w Japonii.

Jak podkreślił Nicolas Julia, dyrektor generalny platformy, nawiązana kooperacja jest ważnym krokiem w stronę wcielenia w życie wizji globalnej, cyfrowej gry fantasy w piłkę nożną, z udziałem najlepszych, światowych lig.

Sorare przyciąga fanów piłki nożnej z różnych państw. Użytkownicy platformy otrzymują możliwość tworzenia własnych drużyn, a za sprawą posiadanych kart pozyskują prawdziwe wyniki piłkarzy, odnotowywane podczas granych przez nich meczów. Drużyna, której uda się zdobyć największą ilość punktów, może liczyć na nagrody.

5/5 - (7 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters