Śledź nas na lub dołącz do naszego

Nuclearis, jedna z wiodących firm zajmujących się produkcją jądrową, ogłosiła niedawno wdrożenie nowego rozwiązania opartego na technologii blockchain. Służy ono monitorowaniu łańcucha dostaw elektrowni jądrowych. Nowy projekt powstał we współpracy z firmą IOVlabs.

RSK od IOV Labs

Wdrożone przez Nuclearis rozwiązanie opiera się na należącej do IOV Labs bazującej na bitcoinie platformie RSK oraz Infrastructure Framework (RIF).

Będzie ono służyć śledzeniu dokumentów łańcucha dostaw. Firma Nuclearis, której główna siedziba znajduje się w Argentynie, powstała w 2009 roku, a przedmiotem jej działalności jest tworzenie zautomatyzowanych procesów produkcyjnych oraz wyposażenia dla przemysłu jądrowego.

Nuclearis Track

Nowa metoda zastosowana przez Nuclearis nazywa się Nuclearis Track. System ten ma za zadanie rejestrowanie skrótów dokumentów w blockchainie RSK, co umożliwi sprawne weryfikowanie czy nie zostały one naruszone oraz czy ich obieg przebiega bez żadnych zakłóceń czy prób fałszowania. W sektorze energetycznym wszelkie próby niepożądanych modyfikacji dokumentacji mogą nieść za sobą potężne konsekwencje.

Zarówno budowa, jak i utrzymanie elektrowni jądrowych, wiąże się z koniecznością wyprodukowania milionów części, które pochodzą z różnych części świata. Ich dostawcy są zaś zobowiązani do przygotowania odpowiedniej dokumentacji. Dzięki temu możliwe jest zapewnienie identyfikowalności wszystkich danych, dotyczących procesu produkcyjnego. RSK powoduje, że dane te nie mogą podlegać żadnym przekształceniom, nie mogą zostać utracone, ani sfałszowane po dostawie.

Współpraca

Jak przekonuje dyrektor od spraw technicznych Nuclearis, Sebastian Martinez, możliwość weryfikacji dokumentacji produkcyjnej w przemyśle nuklearnym, jaką zapewniła technologia blockchain, stanowi olbrzymi potencjał. Dodał również, że pierwszy reaktor jądrowy w pełni oparty na cyfrowej technologii, został już stworzony.

Natomiast zdaniem Diego Gutierreza Zaldivara, dyrektora generalnego IOV Labs, stałość i bezpieczeństwo zapewniane przez blockchain, mają ogromne znaczenie dla przemysłu jądrowego. Podkreśla, że współpraca jego firmy z Nuclearis jest niezwykle ekscytująca, jak również wyraził swoje zadowolenie, że nowy partner wybrał takie rozwiązania jak RSK blockchain oraz RSK Infrastructure Framework 

Technologia nuklearna

Na świecie istnieje obecnie ponad 440 elektrowni jądrowych, przy czym nie wyklucza się powstawania kolejnych. Mając na uwadze rozwój przemysłu jądrowego, Nuclearis prowadzi prace nas protokołami i usługami, które określa się zbiorczą nazwą „Nuklear Tech”. Dzięki nim zarówno operatorzy sektora, jak i wszystkie osoby zaangażowane w odbywające się w nim procesy, staną się bardziej wiarygodne.

5/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters