Śledź nas na lub dołącz do naszego

Binance, będąca największą scentralizowaną giełdą kryptowalutową, zamierza jeszcze w pierwszym kwartale tego roku uruchomić nową zdecentralizowaną giełdę o nazwie Binance DEX. Będzie ona prowadzona przez społeczność, a umożliwić ma zarówno emitowanie jak i handlowanie kryptowalutami bez konieczności deponowania środków ulokowanych na scentralizowanej giełdzie.

Binance DEX

W swojej pierwszej odsłonie, nowa platforma Binance zapewni użytkownikom możliwość przesyłania tokenów BNB w ramach giełdy, emitowanie nowych aktywów cyfrowych, spalanie i zamrażanie kryptowalut, a także proponowanie par tradingowych, o których oddaniu i obrocie będzie decydowała cała społeczność.

BNB jest tokenem własnym Binance, który obecnie działa w łańcuchu Ethereum. Łańcuch Binance pozwala na obsługę portfela mobilnego już od pierwszego dnia użytkowania oraz przeprowadzanie tysiąca transakcji w zaledwie jedną sekundę. Możliwe, że za przenoszenie tokenów na łańcuchu będzie obowiązywała opłata ryczałtowa w wysokości 0,01 BNB, jednak informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Należy jednak mieć na uwadze, że decentralizacja giełdy wiąże się również z ryzykiem ataków oraz ograniczoną przepustowością w łańcuchu.

Binance DEX będzie platformą funkcjonującą we wspomnianym łańcuchu Binance, w pełni zintegrowaną z zaufanym portfelem, zapewniającym wyjątkowo prosty proces obsługi. Dzięki temu Binance ma duże szanse wejść na rozwijający się rynek mobilny i trafić w potrzeby tzw. Generacji Z w krajach rozwiniętych, stanowiącej główną grupę konsumencką na rynkach wschodzących. Platforma DEX będzie również zintegrowana ze scentralizowaną giełdą Binance. Obsługiwane będą na niej wszystkie tokeny znajdujące się na liście Binance.

DEX zaproponuje również innowacyjny model konta użytkownika, bazujący na asymetrycznej kryptografii – konta będą miały charakter prywatnego klucza. Dzięki takiemu rozwiązaniu uczestnictwo w giełdzie będzie nie tylko płynniejsze, ale i bezpieczniejsze, a Binance ma szanse powiększyć swoje udziały w rynku kryptowalutowym. Dzięki zdecentralizowanym działaniom platforma zapewni swoim użytkownikom wysokiej jakości obsługę oraz wysoki stopień przejrzystości. Niewykluczone, że Binance stanie się najbardziej rozwiniętą i zaawansowaną, zdecentralizowaną giełdą w skali globalnej.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters