Śledź nas na lub dołącz do naszego

Kryptowaluta TRON została stworzona w Singapurze przez Justina Sun’a, aby mógł powstać ogólnoświatowy i bezpłatny system sektora rozrywki oparty na inteligentnych kontraktach. Pomimo, iż TRON jest na razie we wczesnej fazie rozwoju, jego twórca twierdzi, że już niedługo jego projekt stanie się lepszą wersją Ethereum, a może nawet jego następcą.

Kryptowaluta Tron TRX (Tronix)

TRON to ekosystem powiązany z technologią blockchain, a utworzony na bazie sieci Ethereum, aby zapewnić bezpłatną rozrywkę niezależną od cenzury i wpływów wydawców. TRON działa poprzez internet, który dostarcza nam informacji, edukacji i rozrywki.

Tron i technologia TRX umożliwia przejmowanie udziałów nawet takich gigantów rynku, jak Google, czy Apple. Twórcy gier, aplikacji i filmów mogą publikować swoje produkty bez ponoszenia kosztów za dostęp do odpowiednich platform. Zakłada się zawieranie tzw. „Smart kontraktów” na dostęp do treści multimedialnych. Dane będą gromadzone i przechowywane w wielu fizycznych magazynach danych. Zdecentralizowaną aplikację będzie łatwo zintegrować z odpowiednim portfelem developerów. Możliwe jest też śledzenie historii transakcji w rejestrze publicznym i przesył środków między różnymi adresami.

Kryptowaluta TRON ma zdecentralizowane zasoby, tzn. osoby, które inwestują w TRX (Tronix) w zamian za tę walutę udostępniają pamięć swoich komputerów do gromadzenia danych.

Kryptowaluta TRON powstała we współpracy z technologią Blockchain. Gwarantuje to bezpieczeństwo i permanentność wszystkich działań. Bardzo trudno jest dokonać wglądu w transakcje przeprowadzane przy pomocy tej technologii. Bardzo mało prawdopodobne jest też skonfiskowanie lub zamrożenie środków posiadanych na koncie danego użytkownika.

Z tych powodów kryptowaluta TRON stała się w ostatnim czasie bardzo popularna i jej ceny wzrosły. Oferuje ona ponadto szereg przywilejów dla swoich użytkowników tj. własną społeczność i sieć płatniczą.

Dystrybucja tokenów Tronix (TRX) prowadzona jest przez giełdy kryptowalut. W przyszłości będzie można otrzymać token również z aplikacji społecznych operujących kryptowalutą, a aktywność spowoduje otrzymanie tokena w formie nagrody. Podobnie będzie również w systemie gier online. Dodatkowym kanałem rozliczeń będzie jeszcze udostępnianie plików. TRON ma zamiar zapewnić szybkość wykonywania transakcji do ponad dwóch tysięcy na sekundę (TPS), co spowoduje, że korzystanie z tej platformy będzie powszechne i wygodne.

TRX nie da się kopać, a transakcje w sieci nie są potwierdzane przez górników, są natomiast zatwierdzane i dodawane do nowych bloków przez delegatów (ang. Super Representative) wybieranych przez posiadaczy tokenów TRX.

Portfel Tron

TRON posiada swój własny portfel Tron Wallet dostępny w formie Web Wallet, wtyczki do przeglądarki Chrome, a także aplkacji mobilnej na urządzenia iPhone, iPad i Android.

Obecnie TRX jest jednym z najwyżej kapitalizowanych projektów kryptowalutowych, wycenianym na ponad 1,7 mld dolarów i zajmuje 10 miejsce w rankingu kryptowalut. Szczególnie popularny jest w Korei Południowej i tam notowany jest najwyższy jego obrót w parze z wonem koreańskim. W Polsce notowany jest w parze ze złotym polskim na giełdzie BitBay.

5/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters