Śledź nas na lub dołącz do naszego

Blockchain i sztuczna inteligencja (AI) to dwie technologie, które już wkrótce mogą zrewolucjonizować wiele obszarów ludzkiej, i nie tylko działalności. Zgodnie z najnowszym zamysłem obie wykorzystane mają być w robotyce ławicy, celem usprawnienia technologii robotów.

Nowe perspektywy

Koncepcja połączenia sztucznej inteligencji i blockchain zatacza coraz szersze kręgi, a obie technologie cieszą się już powszechnym zastosowaniem, aczkolwiek konsumenci nie zawsze mają świadomość tego, że mają z nimi do czynienia.

Co więcej ich połączenie otwiera zupełnie nowe możliwości automatyzacji, a obie doskonale uzupełniają się na wielu obszarach.

Blockchain stanowiący technologię rozproszonej bazy danych, największe zastosowanie znalazł w sektorze finansowym, aczkolwiek jego możliwości zaczyna doceniać coraz więcej branż, między innymi służba zdrowia oraz rynek nieruchomości.

Rozwiązania oparte na łańcuchach bloków zdecydowanie przodują na tle innych technologii baz danych, a główną tego przyczyną jest ich zdecentralizowany charakter, czyniący je odpornymi na wszelkie manipulacje. Tym samym blockchain zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i ochronę prywatności, a także pełną przejrzystość danych.

Blockchain i sztuczna inteligencja

Okazuje się, że skuteczność zastosowania technologii blockchain może być jeszcze większa dzięki połączeniu jej ze sztuczną inteligencją, której podstawowym założeniem jest naśladowanie ludzkiej inteligencji, umożliwiającej maszynom samodzielne podejmowanie decyzji.

Aplikacje oparte na AI okazały się idealnie wręcz dopasowane do baz danych bazujących na blockchain.

Przyczyniają się bowiem do obniżania zużycia energii, zwiększenia skalowalności oraz redukcji kosztów związanych z zastosowaniem blockchain.

Robotyka ławicy

W największym uproszczeniu można stwierdzić, że robotyka ławicy sprowadza się do rozmieszczania pojedynczych robotów bazujących na sztucznej inteligencji, które mogą komunikować się zarówno z otoczeniem, jak i innymi robotami.

Realizacja zadań przez robotykę ławicy może prowadzić do większych oszczędności czasu i energii.

Obecnie robotyka ławicy najszerszym zastosowaniem cieszy się w sektorze medycznym, rolniczym i rozrywkowym.

Jej wzrastająca popularność zwiększa jednak potrzebę zadbania o bezpieczeństwo i tu właśnie wkracza blockchain. Łańcuchy bloków umożliwiają bowiem zaawansowane szyfrowanie, które wykorzystywać można we wspólnych kanałach, jak i skorzystanie z kryptografii z kluczem publicznym. Pojedynczym robotom można natomiast przypisać klucz prywatny służący kontroli dostępu do informacji, zapewniając tym samym wysoki stopień bezpieczeństwa całej robotyce ławicy.

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters