Śledź nas na lub dołącz do naszego

Zastosowanie technologii blockchain zatacza coraz szersze kręgi na rynku nieruchomości. Niedawno ogłoszony został kolejny projekt w tym obszarze, a tym razem jego realizatorem ma zostać chińska platforma UPRETS. Firma ma zamiar poddać tokenizacji luksusowe mieszkania w Nowym Jorku.

Luksusowe mieszkania w Nowym Jorku stokenizowane

Chińska platforma UPRETS obwieściła, że zamierza przeprowadzić proces tokenizacji zlokalizowanych w Nowym Jorku kondominiów, będących własnością grupy XIN.

Projekt ma zostać zrealizowany we współpracy z platformą blockchain Xinyuan Real Estate, a zgodnie z założeniem umożliwi on inwestorom udział w pakietach Oosten Propety firmy XIN.

Oosten Propety

Mieszkania, będące przedmiotem całego przedsięwzięcia, to luksusowe i wysoce nowoczesne apartamenty. Ich niebotyczna cena czyni je dostępnymi tylko dla wybranych grup klientów.

Blockchain UPRETS

Tokenizacja nowojorskich apartamentowców zostanie przeprowadzona na blockchainie UPRETS, zapewniającym użytkownikom wysoki poziom funkcjonalności.

Odznacza się on również dużą elastycznością. Może się bowiem komunikować z innymi łańcuchami bloków, usprawniając w ten sposób system płatności.

Zobacz również: Cross-chain rozwiązaniem na problemy sieci blockchain?

Tokenizacja otwiera rynek nieruchomości dla nowych inwestorów

Opisywany przypadek doskonale ukazuje, jak tokenizacja otwiera przed szeroką grupą inwestorów możliwości inwestowania w nieruchomości.

Zapewnia ona nie tylko mniejszą ilość formalności, ale i pozwala dokonywać makroinwestycji, celem prawidłowego zdywersyfikowania pakietu akcji.

UPRETS zakłada, że pojedynczy token będzie reprezentował udział  w nieruchomości o wartości 1 USD.

Tak niski poziom wejścia uczyni rynek nieruchomości dostępnym dla szerokiego grona inwestorów, zapewniając jednocześnie płynność, szczególnie potrzebą na rynkach lokalnych. 

Tokenizacja nieruchomości staje się coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem, a wynika to z korzyści, jakie ona oferuje.

Zobacz również: Przykładowa analiza opłacalności inwestycji, oczekiwanego zysku

Przede wszystkim dzięki niej lokalne nieruchomości cieszą się większym zainteresowaniem międzynarodowych inwestorów, a cały proces sprzedaży zostaje znacznie usprawniony.

Co jednak najważniejsze, dzięki tokenizacji, niemal każdy może inwestować w nieruchomości, ponieważ kwota finansowana jest diametralnie niższa niż w przypadku tradycyjnych nieruchomości.

Zobacz również: Atlant (ATL) – tokenizacja nieruchomości

5/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters