Śledź nas na lub dołącz do naszego

VDAX jest pierwszą giełdą Security Token Offering (STO) o zasięgu światowym, zapewniającą dostęp do danych giełdowych w czasie rzeczywistym.

VDAX – Giełda STO

Platforma VDAX została uruchomiona jesienią zeszłego roku, co oficjalnie ogłosiła podczas konferencji poświęconej technologiom blockchain, która odbyła się 28 listopada w Kuala Lumpur w Malezji. Security Tokens (tokeny inwestycyjne) stają się coraz większą konkurencją dla tradycyjnych giełd papierów wartościowych.

Coraz szersze zastosowanie technologii blockchain zapoczątkowało istną rewolucję w branży technologicznej. I choć została ona wynaleziona już 10 lat temu, to dopiero pojawienie się security tokens doprowadziło do jej popularyzacji na tak wielką skalę.

Wcześniej uznawano ją jako dość ryzykowne rozwiązanie. Security tokens to bowiem coś znacznie więcej niż zwykła aplikacja cyfrowa, a wielu ekspertów przewiduje, że zapoczątkuje ona zupełnie nową epokę obrotu papierami wartościowymi.

STO ma znaczną przewagę nad tradycyjnymi giełdami papierów wartościowych, zapewniając możliwość bardziej efektywnego zarządzania kontem, transakcje w czasie rzeczywistym oraz dostępność do nich o każdej porze dnia i nocy.

VDAX odznacza się wyjątkową wydajnością, nawet na tle innych platform STO, przede wszystkim dzięki zastosowaniu technologii inteligentnych kontraktów.

I choć nie zostało jeszcze przesądzone, czy security tokens wyprą tradycyjne giełdy, to na pewno stanowią dla nich atrakcyjną alternatywę.

Co więcej przedstawiciele VDAX zapewniają, że platforma jest w pełni zgodna z estońskimi regulacjami. Obecnie prowadzone są negocjacje z licznymi firmami, dotyczące tokenizacji ich aktywów.

5/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters