Śledź nas na lub dołącz do naszego

Na wstępie chciałem zaznaczyć, co według mojej opinii decyduje o tym, że dany projekt kryptowalutowy oparty na blockchainie osiągnie sukces. Uważam, że to wszystko ma Matrix AI Network (MAN)

  1. Jest to skala stworzenia wartości, która rozwiązuje jakieś problemy poprzez wdrożenie blockchainu (stworzenie płynnie działającego ekosystemu na poziomie jak najbardziej globalnym)
  2. Jakość potencjalnych partnerstw i inwestorów (wiadomo, że jak ktoś w coś inwestuje miliony dolarów, czas i zaangażowanie – stosunek ryzyka do nagrody znacznie się poprawia).

Matrix AI Network jest platformą służącą do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji, smart-kontraktów na bazie sztucznej inteligencji.

Matrix AI Network – Blockchain 3.0 – nowej generacji, czyli konkurent Ethereum, NEO, EOS czy Cardano.

Czym się od nich różni?

Aby pisać/wdrażać aplikacje na wymienionych platformach potrzebna jest znajomość programowania. Matrix zmienia zasady gry. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji, każda osoba, nawet nie potrafiąca programować, może skorzystać z tego systemu. W skrócie, potrzebne są ogólne założenia – fundamenty, niewielka wiedza i dzięki modułom samouczącym się, programowanie jest możliwe, gdyż system eliminuje luki, i błędy w kodzie, i sam przekonwertuje założenia w działający program.

Matrix AI Network opiera swój projekt na 4 fundamentach:

  • ŁATWOŚĆ – tworzenie smart-kontraktów dla ludzi o niskich umiejętnościach programowania;
  • BEZPIECZEŃSTWO – wykorzystywanie sztucznej inteligencji do generowania ataków hakerskich jako testy przed adaptacją kontraktu do sieci;
  • SZYBKOŚĆ – zastosowanie unikalnej hybrydy opartej na konsensusie pomiędzy PoW a PoS, szybkość transakcji 50000 tps obecnie, a docelowo 1.000.000 tps;
  • ELASTYCZNOŚĆ: łatwość integracji sieci publicznych i prywatnych dzięki zastosowaniu adaptacyjnej optymalizacji;

Kto za tym stoi?

Jedni z najlepszych programistów, kryptografów chińskich pracujący wcześniej dla Samsunga, Amd, Microsoftu, Nvidia czy Facebooka na wysokich stanowiskach (np. senior developer Microsoft), projektanci pierwszego wifi w Chinach, systemów komunikacji i dowodzenia lotniskowca chińskiego, autorzy oficjalnych podręczników programistycznych na uniwersytetach, biorący udział w wielu rządowych projektach na czele ze Steve’em Deng’iem – profesorem Uniwersytetu Tsinghua (konkurent Harvardu). Dowodem, jak dobrym zespołem programistów dysponują jest np. wygrana w prestiżowym konkursie PASCAL2 i VSOCO AI w 2017 roku. Pokonali oni zespoły Microsoftu, Facebooka, UC Berkeley i Intela.

Jeśli do tego dodamy powiązania biznesowe z HyperLedger, FengHe Group, Torque Capital Partners oraz Cybernaut wygląda to naprawdę dobrze. Cybernaut zarządza aktywami wartymi ok. 30 mld $, a partnerami HyperLedger’a są firmy z całego świata (takie jak IBM, Airbus czy Intel).

I teraz najciekawsze – współpraca z rządem Chin

Matrix AI Network jest prawdopodobnie wyłącznym partnerem blockchain oraz sztucznej inteligencji przy opracowywaniu poszczególnych etapów projektu realizowanego wraz z innymi państwami – jest to największy na świecie projekt zwany „One Belt One Road”, który ma na celu budowę całej infrastruktury, połączenie wielu państw, od Afryki po Europę. To właśnie Matrix AI Network ma być systemem, który będzie brał udział w całej tej, wartej miliardy dolarów, infrastrukturze.

MAN w liczbach

ICO zakończyło się 17 stycznia 2018 roku. Sprzedanych zostało 150 mln żetonów po 0.36 $, 100 mln jest w rękach właścicieli zablokowanych na 2 lata. Obecnie – w październiku – trwa testnet sieci, a już w grudniu 2018 roku nastąpi przejście z sieci Ethereum (zaczęli projekt w 2016 właśnie na tej platformie) na właściwy Matrix Blockchain. 400 mln tokenów jest zarezerwowane dla górników. Reszta żetonów (100 mln) przeznaczona jest na różne fundacje, kampanie.

Masternody

Projekt będzie oferował również masternody, w skrócie można napisać, że aby załapać się na mniejszą jego wersję – należy posiadać minimum 10000 sztuk kryptowaluty MAN oraz sprzęt potrafiący obsłużyć transakcje o szybkości minimum 1000 tps, jednak po szczegóły odsyłam do tego wnikliwego artykułu na ten temat.

Podsumowanie

Uważam, iż jest to ciekawa propozycja dla cierpliwych holderów. Jeśli zespół zrealizuje swoje obietnice, MAN może stać się silnym konkurentem dla kryptowalut będących dzisiaj w czołówce marketcapu, a w przyszłości – jeśli założenia projektu sprawdziłyby się w praktyce – nawet zdominować ten rynek całkowicie.

Tokeny MAN można obecnie zakupić na takich giełdach jak: HuobiKucoin czy Coinegg.

4.9/5 - (172 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters