Śledź nas na lub dołącz do naszego

Szwajcarski startup Mt Pelerin, pretendujący do stania się pierwszym na świecie bankiem opartym na technologii blockchain, zakończył ogromnych sukcesem swoją pierwszą rundę inwestycyjną. Tym samym wykazano wysokie zainteresowanie inwestycjami kapitałowymi.

16 października 2018 roku Mt Pelerin Group SA ulokowała cały swój kapitał w tokeny bazujące na technologii blockchain. Krok ten zainteresował wielu ekspertów, gdyż po raz pierwszy akcje spółki zostały stokenizowane. Właściciele tokenów stali się od tej chwili pełnoprawnymi udziałowcami. Dzięki takiemu rozwiązaniu Mt Pelerin zdołał sprzedać bez pośrednika 500 000 akcji, ukończywszy tym samym wysoce korzystnie swoją pierwszą rundę inwestycyjną.

W przeciwieństwie do tradycyjnych ICO, Mt Pelerin trafił do szerokiego grona drobnych inwestorów z całego świata – łącznie akcje w formie tokenów nabyło blisko 570 inwestorów z trzydziestu różnych krajów. Co więcej inwestorzy znajdują się w różnych grupach wiekowych – od 20 do 84 lat. Można przypuszczać, że najbardziej zachęcającym okazał się wyjątkowy prosty proces inwestycyjny oraz niska, minimalna kwota inwestycji, wynosząca  250 dolarów.

Szwajcarski startup wykazał, że cyfryzacja aktywów oraz technologia blockchain oznaczają znacznie prostszy dostęp do inwestycji. Takie właśnie założenie przyświeca planom stworzenia przez Mt Pelerin, nowego banku, który zapewni osobom prywatnym i firmom jeszcze więcej możliwości i większą elastyczną w sposobie inwestowania i finansowania.

Firma dąży do uzyskania licencji bankowej jeszcze w tym roku, aby mogła rozpocząć działalność już na początku 2020 roku.

5/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters