Śledź nas na lub dołącz do naszego

Australijska giełda papierów wartościowych – Australian Securities Exchange (ASX) oficjalnie zapowiedziała wdrożenie nowych rozwiązań opartych na technologii blockchain. Jest wysoce prawdopodobne, że dzięki nim cały australijski rynek papierów wartościowych stanie się bardziej wydajny, przejrzysty, a przede wszystkim bezpieczny.

Zwrot w stronę blockchain

Australian Securities Exchange już od dłuższego czasu poszukuje skutecznego rozwiązania, aby usprawnić swój system rozliczeniowy, koncentrując się na m.in. na procesach tokenizacji, Jednocześnie jest to jedna z pierwszych australijskich giełd, która zwróciła się w stronę technologii blockchain, będącej o wiele bardziej wydajną, aniżeli tradycyjne rozwiązania.

Korzyści, jakie blockchain może przynieść ASX

Jak przekonuje Dominic Stevens, dyrektor generalny Australian Securities Exchange, blockchain może przyczynić się do skrócenia czasu rozliczeń i rozrachunków.

W przypadku tradycyjnego sposobu ich realizacji, mogą one trwać nawet do jednego tygodnia. Wynika to przede wszystkim z konieczności zastosowania wielu  zewnętrznych systemów weryfikacji.

Natomiast stokenizowane zasoby mogą zostać rozliczone zaledwie w przeciągu kilku godzin, ponieważ weryfikacja nie jest konieczna. Nowy system oparty na blockchain będzie również sprzyjał zarządzaniu ryzykiem oraz umożliwi automatyzację wielu procesów.

Security tokens  są bowiem w stanie zapewnić pożądaną płynność, otwierając przed inwestorami zupełnie nowe możliwości. Nie są to jednak jedyne korzyści. Wspomnieć należy bowiem również o inteligentnych kontraktach, pozwalających na integrację poszczególnych procesów oraz wymogów regulacyjnych, bezpośrednio w protokole tokena.

Zobacz również: Liderzy sektora Security Token dzielą się swoimi przewidywaniami na rok 2020

Partnerstwo z Digital Asset

Celem opracowania nowego, efektywnego systemu rozliczeniowego, ASX nawiązała współpracę z amerykańską firmą Digital Asset.  

Będzie ona odpowiedzialna za projekt nowej platformy blockchain oraz jej prowadzenie. DA jest renomowanym dostawcą rozwiązań opartych  na łańcuchach bloków, przy czym warto dodać, że nie jest to pierwszy raz, gdy jej drogi krzyżują się z AXS.

Przypomnijmy bowiem, że w 2019 roku Australian Securities Exchange zasiliła firmę kwotą 35 mln USD w rundzie finansowania serii C.

Testowanie nowej platformy zgodnie z zapowiedziami ma rozpocząć się w lipcu tego roku, jednak nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółowych danych na temat wdrażania nowego systemu.

5/5 - (1 vote)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters