Śledź nas na lub dołącz do naszego

Kryptograficzna giełda Gemini, należąca do braci Winklevoss, ogłosiła, uruchomienie nowej paltformy blockchain o nazwie Nifty Marketpalce, umożliwiającej obrót niewymiennymi tokenami (NFT). Głównym celem całego przedsięwzięcia jest popularyzacja takiej formy tokenizacji.

Niewymienne tokeny przedmiotem obrotu Nifty Marketplace

Zgodnie z obwieszczeniem Gemini, nowa platforma służyć ma wprowadzeniu NFT do masowego obrotu. Nifty Marketplace tworzy scentralizowaną giełdę bazującą na dolarze amerykańskim, dedykowaną zasilanym przez Gemini tokenom kolekcjonerskim.

Jest to póki co pierwsze na świecie tego typu rozwiązanie. Choć platforma dostępna jest dla użytkowników z całego świata, wypłaty mogą realizować na chwilę obecną wyłącznie obywatele Stanów Zjednoczonych.

Użytkownicy Nifty Marketplace mogą za pośrednictwem platformy wystawiać na sprzedaż tokeny NFT.

Należność w dolarach amerykańskich wpłacana jest na specjalne konto bankowe.

Każda osoba przystępująca do Nifty Marketplace ma założony profil publiczny ze swoim zdjęciem oraz najważniejszymi informacjami na swój temat. Do rejestracji wymagany jest jedynie adres mailowy. Twórcy platformy wyznaczyli sobie za cel pozyskanie 1 miliarda użytkowników NFT.

Pierwsi użytkownicy

Pierwsze kolekcje na Nifty Marketplace zostały już uruchomione. Jednym z użytkowników jest Michael Kagan, artysta pochodzący z Nowego Jorku, tworzący dzieła skoncentrowane wokół podróży kosmicznych oraz technologii futurystycznych. Wystawy prac Kagana można oglądać w prestiżowych muzeach współczesnych.

Drugim użytkownikiem jest Lyle Owerko, pochodzący z Los Angeles artysta – fotograf, a trzecim, Cris Cyborg, sportowiec – zawodnik MMA.

Jednym z kluczowych założeń przyświecających stworzeniu Nifty Marketplace, jest zapewnienie możliwości bezpośredniego kontaktu artystów z szerszą publicznością, a cały ten proces można śledzić za pomocą technologii blockchain.

Poza artystami platforma przyciągać będzie również sportowców. Daje się bowiem w ostatnim czasie zauważyć coraz większy zwrot przedstawicieli świata sportu w stronę niewymiennych tokenów.

3.7/5 - (4 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters