Śledź nas na lub dołącz do naszego

Trwają prace nad wprowadzeniem nowej kryptowaluty, której twórcą ma być Goldman Sachs.  Firma wzoruje się na JPMorgan i ich stablecoinie JPM Coin.

Rozwój w stronę cyfrowych aktywów

Plany Goldman Sachs ujawnił podczas jednego z wywiadów Mathew McDermott, który jest odpowiedzialny w firmie za wszelkie kwestie związane z aktywami cyfrowymi. Choć przez wiele lat był on zadeklarowanym zwolennikiem tradycyjnych rynków finansowych, nie kryje że  w cyfrowym zarządzaniu finansami tkwi olbrzymi potencjał. Co więcej zarządzanie takimi formami aktywów może być z powodzeniem automatyzowane.

Przyszłość rynków finansowych to blockchain

McDermott wyraził przekonanie, że w ciągu najbliższych lat cały rynek finansowy będzie opierał się na łańcuchach bloków. Będzie to oznaczało nic innego jak to, że wszelkie aktywności finansowe w świecie fizycznym realizowane będą w formie cyfrowej, zapewniając tym samym nową wydajność usług. Tworzone będą nawet całe ekosystemy rynków finansowych, dostarczających zupełnie nowych możliwości. Dla zwiększenia osiągów firmy w tym zakresie,  Goldman Sachs zatrudniło nawet dodatkowych pracowników na terenie Azji i Europy.

JPM Coin

Jednym z  nowozatrudnionych przez firmę ekspertów jest Oli Harris, były już szef JPMorgan Chase, który w dużej mierze przyczynił się do rozwoju stablecoina JPM Coin. Jest on powiązany z bazującą na Ethereum platformą Quorum, w której z kolei Harris piastował stanowisko wiceprezesa.

Zespół kierowany przez McDermotta postanowił zaś przyjrzeć się jakie zastosowanie technologia rozproszonych rejestrów może znaleźć na rynku kredytowym. Aby technologie cyfrowe mogły się rozwijać, muszą jednak najpierw zostać w pełni zaaprobowane przez uczestników tradycyjnych rynków finansowych. To właśnie na osiągnięcie w przyszłości tego celu ukierunkowana jest współpraca jaką Goldman Sachs podejmuje z innymi firmami, w tym z JPMorgan oraz Facebookiem. Głównym przedmiotem prowadzonego dialogu jest rozwój nowego stablecoina, na wzór JPM Coin czy Libry. Wiele więc wskazuje, że Goldman Sachs podąży tą samą drogą co nowi partnerzy, którzy przypomnijmy, sami byli początkowo bardzo krytyczni wobec cyfrowych walut. Teraz upatrują w nich olbrzymiego potencjału.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters