Śledź nas na lub dołącz do naszego

Powstał nowy stablecoin dla branży turystycznej. Kintetsu Shimakaze Coin będzie owocem współpracy Mitsubishi Research Institute z japońskim przewoźnikiem kolejowym Kintetsu. Projekt ma charakter testowy.

Kintetsu Shimakaze Coin wsparciem branży turystycznej

Mitsubishi Research Institite i Kintetsu już czwarty raz podejmują współpracę, aby wspólnie prowadzić pracę nad kryptowalutą.

Tym razem uruchomiany zostanie stablecoin o nazwie Kintetsu Shimakaze Coin, którego próbna premiera odbyła się 11 listopada.

Zobacz również: Japońska kryptowaluta – stablecoin J-Coin od Mizuho Financial Group

Będzie on początkowo emitowany w formie testowej, tylko przez trzy miesiące. Kintetsu Shimakaze Coin tworzony jest z myślą o wybranych regionach Japonii, a mowa tu przede wszystkim o obszarach turystycznych, z dostępem do morza, głównie Prefekturze Mie.

Choć stablecoin zostanie uruchomiony tylko na określony czas, to nie wyklucza się zmiany jej charakteru na stały.

Jak to działa?

Aby otrzymać dostęp do nowej kryptowaluty, konieczne będzie pobranie specjalnie do tego przeznaczonej aplikacji, w której tworzone jest następnie konto użytkownika.

Konto można będzie doładować w jenach, a maksymalna kwota doładowania będzie wynosiła 200 tysięcy jednów.

Aplikacja zapewni użytkownikom wzajemną wymianę tokena.

Środki trzeba jednak wykorzystać do końca okresu próbnego, czyli do 31 stycznia 2020 roku – w przeciwnym razie przepadną.

Idea utworzenia nowej monety sprowadza się ułatwienia turystom prowadzenia transakcji podczas ich pobytu w danym regionie.

Zobacz również: London Block Exchange wprowadza stablecoin powiązany z GBP-Peg (GBPP)

O Kintetsu

Kintetsu z siedzibą w Osace jest japońską firma transportową, kojarzoną przede wszystkim z liniami kolejowymi. Jest notowana na tokijskiej giełdzie, jako właściciel licznych aktywów związanych z transportem.

W ostatnim czasie przedmiotem zainteresowania Kintetsu są stablecoiny. W celu ich stworzenia, a następnie wprowadzenia na rynek, firma nawiązała współpracę z Mitsubishi Research Institute.

Zobacz również: TUSD – co to jest? Opis i recenzja stable coina

Rate this post

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters