Śledź nas na lub dołącz do naszego

Firma Ernst & Young ogłosiła niedawno wprowadzenie technologii blockchain trzeciej generacji zerowej wiedzy (ZKP) w domenie publicznej w łańcuchu bloków Ethereum. Takie usprawnienie wykorzystywanej obecnie technologii blockchain ma na celu uczynienie prywatnych transakcji bardziej wydajnymi poprzez redukcję kosztów transakcji, osiągniętą dzięki łączeniu kilku transferów w jedną transakcję.

Jak to działa?

Rozwiązanie wprowadzenia do domeny publicznej technologii blockchain trzeciej generacji zerowej wiedzy (ZKP), które postanowiła wdrożyć firma Ernst & Young, zasługuje na szczególną uwagę po pierwsze dlatego, że jest to obecnie jedyne przedsiębiorstwo z branży audytorskiej, które obrało tę drogę, a po drugie, otwiera przed sobą zupełnie nowe możliwości realizowania transakcji.

Wprowadzona przez Ernst & Young technologia blockchain ZKP dostarcza narzędzi umożliwiających łączenie transferów, dzięki czemu można jednocześnie wykonać nawet do 20 transakcji jednocześnie,obniżając koszt transakcji o blisko 0,05 dolara.

Ryzykowne posunięcie?

Organizacje konkurencyjne względem Ernst & Young żywią wiele obaw związanych z wykorzystaniem sieci publicznych.

Wskazują najczęściej na takie zagrożenia jak niski poziom bezpieczeństwa, wysokie koszty drożenia oraz brak poufności, prowadzący do wycieku poufnych danych przedsiębiorstwa.

Firma jest jednak zdania, że istnieje wiele rozwiązań dla tych problemów, dzięki czemu technologia ta przyniesie szereg korzyści przedsiębiorstwom na całym świecie.

Jednym z przykładów takiego rozwiązana jest pakiet Nightfall bazujący na Ethereum, który pozwala na wyżej wspomniane łączenie transakcji.

Ernst & Young jest więc nie tyle co nieświadoma ryzyka związanego z ZKP, co celuje w usprawnienie funkcjonowania sieci publicznych.

Sami przedstawiciele firmy przyznają, że jest to dla nich ogromne wyzwanie, ale jednocześnie ogromna szansa na zyskanie nowych funkcjonalności.

Wyrazem zaangażowania Ernst & Young w poszukiwanie rozwiązań efektywnego wdrożenia nowej technologii jest opublikowany przez nią raport „Total cost of ownership for blockchian solutions”, w którym poddano szczegółowej analizie koszty poszczególnych graczy rynkowych oraz sieci prywatne.

Takie śmiałe podejście do technologii blockchain nie może być całkowicie wolne od ryzyka.

Czas pokaże na ile korzystne okaże się dla Ernst & Young jej wdrożenie, a także na ile uda się jej przekonać inne korporacje do tego rozwiązania, a przede wszystkim samych klientów, którzy również pozostają pełni obaw.

5/5 - (2 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters