Śledź nas na lub dołącz do naszego

Smart City to inteligentne miasto wykorzystujące nowoczesne technologie, również IT, dla podniesienia świadomości i komfortu życia mieszkańców. Miasto takie inwestuje w kapitał ludzki i społeczny, a także w infrastrukturę komunikacyjną, dążąc do zrównoważonego rozwoju i podniesienia jakości życia mieszkańców.

Blockchain w Smart City

Jedną z technologii, która może pomóc w rozwoju Smart City to Blockchain, choćby z powodu bezpieczeństwa, z jakim ta technologia jest wiązana. Blockchain gwarantuje, że tylko właściciel ma dostęp do swoich danych, a co za tym idzie, jest skutecznie chroniony przed kradzieżą tych danych, a także atakami cybernetycznymi.

Dzieje się tak dzięki temu, że transakcje w systemie Blockchain mają charakter rozproszony i nie są monitorowane przez głównego pośrednika, a także nie ma żadnego pośrednika weryfikującego te dane.

Dzięki decentralizacji systemu Blockchain chronione są również transakcje finansowe użytkownika.

Rozwój Smart City będzie się odbywał w kilku płaszczyznach:

Smart Ekonomia

Rynek kryptowalut rozwija się intensywnie i dzięki Blockchainowi możliwe będzie stworzenie lokalnej „miejskiej waluty”, która umożliwi inwestowanie w miasto jego mieszkańcom. Już w 2020 roku Dubaj chce, jako pierwsze miasto na świecie, wykorzystać technologię Blockchainu w procesach finansowych.

Smart Demokracja

Technologia Blockchain umożliwi głosowanie i dostęp do wyników wyborów do władz miasta w czasie rzeczywistym.

Smart Mobilność

Technologia Blockchain umożliwia stworzenie jednego spójnego systemu oferującego usługi transportowe, obejmującego rezerwacje przejazdów, kupno biletów lub też wynajęcie samochodu. Pozwoli to ułatwić korzystanie z tego typu usług i obniżyć koszty, ale także stworzy to możliwość uczciwej konkurencji dla przedsiębiorców. Blockchain jest systemem, z którego mogą bowiem korzystać zarówno użytkownicy, jak i przedsiębiorcy.

5/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters