Śledź nas na lub dołącz do naszego

Chiny rozpoczynają wdrażanie nowego projektu blockchain o nazwie Blockchain-Sercvices Network (BSN), będącego głównym elementem krajowej strategii blockchain, którą prezydent tego kraju ogłosił jesienią ubiegłego roku.

Choć początkowo przedsięwzięcie to zostało to dość chłodno odebrane, dziś wiele zachodnich podmiotów zdaje się doceniać tkwiący w nim potencjał.

Światowa premiera platformy ma zgodnie z planem odbyć się pod koniec czerwca.

Cel i misja

Zgodnie z założeniem, Blockchain-Sercvices Network BSN stanowić ma fundament dla całej potężnej infrastruktury wzajemnie powiązanych ze sobą podmiotów, a mowa tu zarówno o samorządach miejskich, przedsiębiorstwach oraz osobach prywatnych, które funkcjonują w na kontynencie.

Na nowej sieci bazować ma również Cyfrowy Jedwabny Szlak, co zapewnić ma sprawną komunikację pomiędzy rozsianymi na całym świecie partnerami handlowymi.

Czym jest Blockchain-Sercvices Network BSN?

BSN to nowy protokół internetowy dostarczający skutecznych rozwiązań z zakresu udostępniania danych, wartości oraz zasobów cyfrowych, czyniąc ten proces w pełni przejrzystym.

Partnerami BSN zostały następujące podmioty: State Information Center, China Mobile, China Unionpay oraz Red Date Technologies.

Ponadto w ramach BNS wdrażana jest innowacyjna technologia zarządzania chmurą, umożliwiająca oszczędne zwielokrotnienie obliczeń w architekturze chmur.

Dostawcami usług chmurowych BNS zostali już: AWS, Microsoft, Azure, Google Cloud, Baidu Cloud, China Unicom, China Telecom oraz China Mobile. Dzięki nowemu rozwiązaniu, firmy zyskają łatwiejszy i tańszy dostęp do usług tej kategorii.

Chiny celują w blockchain

Zasięg BNS można uznać za wysoce imponujący – sieć posiada setki węzłów miejskich w Chinach, a w jej działalność zaangażowani są główni operatorzy telekomunikacyjni w kraju.

Zgodnie z planem rządu, nowy projekt ma połączyć wszystkie główne miasta. Ponadto w ramach sieci powstają różnego rodzaju aplikacje, za pośrednictwem których obywatele będą mogli realizować rozmaite usługi, takie jak chociażby regulowanie rachunków za media.

Dla chińskiego rządu blockchain staje się powoli kluczowym rozwiązaniem, wykorzystywanym do budowania inteligentnych miast.

Umożliwi ono również pionową integrację przetwarzania w chmurze, komunikację 5G, wdrażanie IoT, rozwój sztucznej inteligencji oraz cały szereg innych usprawnień.

Tak więc w związku z BSN żywione są naprawdę wielkie nadzieje – projekt ma bowiem uprawnić handel światowy oraz prowadzenie działalności gospodarczej, a wszystko to ponad ideologicznymi podziałami, budzącymi wzajemną nieufność.

Poszerzony dostęp do narzędzi zapewniających sprawny przebieg handlu transgranicznego, inwestycji oraz zacieśniających współpracę międzynarodową ma ogromne znaczenie szczególnie teraz, w dobie pandemii COVID-19.

To cyfrowa możliwość prowadzenia działalności online ma teraz pierwszorzędne znaczenie, a BSN ma stać się tym rozwiązaniem, które zespoi zglobalizowane gospodarki cyfrowe.

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters