Śledź nas na lub dołącz do naszego

Trzy firmy z branży kryptograficznej opracowują Wrapped Bitcoin WBTC w ramach wspólnej inicjatywy.

Nowa kryptowaluta, “Wrapped Bitcoin” (WBTC), została zaprojektowana w celu połączenia najlepszych cech, takich jak płynność Bitcoina, oraz zdecentralizowany ekosystemem Ethereum.

Projekt ma być w pełni wspierany przez Bitcoin i ma zostać uruchomiony w styczniu 2019 roku.

Firma BitGo, pozyskała 15 milionów dolarów od Goldman Sachs oraz Galaxy Digital,  Warto dodać iż Firma Galaxy Digital jest w pełni uregulowana instytucją, oznacza to  bezpieczną możliwość handlu kryptowalutami oraz  bezpieczne przechowywanie cyfrowych aktywów w imieniu inwestorów instytucjonalnych.  Do projektu dodatkowo dołączyła firma Kyber Network.

Loi Luu, współzałożyciel i dyrektor generalny Kyber Network skomentował to tak,

“Aplikacje w Ethereum, takie jak zdecentralizowane giełdy i protokoły finansowe, będą mogły bezproblemowo używać Bitcoin, tworząc pary handlowe z Bitcoinem, które do tej pory były niemożliwe. Jednocześnie handel poprzez Bitcoin zostanie wzbogacony o nowe zdecentralizowane możliwości, takie jak wymiana,  pożyczki oraz  płatności poprzez tokeny “.

W celu większej adopcji oraz pozyskania masowej ilości klientów, nowa kryptowaluta będzie korzystać na płynność firmy Kyber oraz Republic Protocol (REN). Dodatkowo obydwa projekty chcą wdrożyć w Wrapped Bitcoin WBTC (atomic swap“).

Taiyanga Zhanga, Protokołu Republiki CEO napisał,

“Dodanie technologii “atomic swap” do projektu WBTC pozwoli użytkownikom bezpiecznie i pewnie wpłacić  lub wycofać depozyt BTC / WBTC,  pomoże to  w  zdobyciu masowego rynku.”

Tokenizacja Bitcoin poprzez sieć Ethereum może okazać się potężnym narzędziem.

Dzięki Wrapped Bitcoin WBTC, obydwie strony będą mogły wykorzystywać inteligentne kontrakty równocześnie korzystając z zalet Bitcoina, czyli bezpiecznego przekazywania wartości na odległość.

Dla przykładu, inteligentna umowa może zostać wykorzystana w zakupie nieruchomości. Używając Wrapped Bitcoin WBTC,  możliwe będzie zawieranie umów poprzez blockchain, dla przykładu, kupujący byłby w stanie zapłacić za dom w walucie Bitcoin poprzez blockchain Ethereum.

Kilka następujących zdecentralizowanych giełd i instytucji finansowych planuje swój udział w uruchomieniu projektu , aby przyśpieszyć proces wdrożenia WBTC.

Oto kilka z nich.

MakerDAO, Dharma, Airswap, IDEX, Compound, DDEX, Hydro Protocol, Set Protocol i Prycto są na pokładzie, a BitGo działa jako patronat.

Zgodnie z ogłoszeniem wszystkie wydane tokeny Wrapped Bitcoin WBTC będą w pełni zabezpieczone i weryfikowalne w łańcuchu blockchain.

Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o WBTC.

 

5/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters