Śledź nas na lub dołącz do naszego

Phoenix (PHX) to nazwa projektu, który powstał w wyniku rebrandingu znanego już wcześniej Red Pulse (RPX). Główne zmiany – logo, nazwa, token swap 1:1.

Przed ICO (Initial Coin Offering) „Red Pulse” była chińską firmą, która na potrzeby inwestorów dokonywała analiz rodzimych rynków: finansowego, nieruchomości i towarów. Firmę tworzyło kilku analityków, specjalizujących się w określonych rynkach.

W pewnym momencie zauważono, że Klienci potrzebowali większej ilości informacji n/t nowych rynków i możliwości. Podjęto decyzję o uruchomieniu platformy internetowej, która miała umożliwić zewnętrznym analitykom wniesienie wkładu w badania i analizy.

W tym czasie Jonathan Ha (CEO Red Pulse) dostrzegł, że naturalnym wydaje się wykorzystanie potencjału technologii blockchain na potrzeby nowej platformy. Główną korzyścią było to, że firma mogła dzięki temu korzystać z pracy zewnętrznych analityków bez konieczności rejestrowania ich jako pracowników. Pozwalało to kontrolować wkład poszczególnych osób a także nagradzać ich pracę w sposób przejrzysty i szybki. Jednocześnie nie pociągało za sobą konieczności podpisywania kontraktów i umów, mogących nastręczyć problemów z prawnego punktu widzenia. Główne przeszkody, z którymi należało się uporać to różnie narodowości analityków, przepisy prawne i podatkowe w różnych zakątkach świata itd. Tak powstała Platforma Red Pulse.

Pomimo, że zespół Red Pulse skupia się w swoich działaniach na gospodarce Chin to planami wybiega znacznie dalej. Adaptacja w innych częściach świata wymaga jednak dostosowania platformy do przepisów prawnych i podatkowych.

W związku z tym stworzono nowy token o nazwie Phoenix. Jego smart contract napisany jest tak, aby sprostać stawianym wymaganiom – analiza nowych rynków (np. rynku kryptowalut), działanie w krajach o innych przepisach. Przykładem jest Unia Europejska, gdzie od stycznia 2018 wprowadzono dyrektywę MiFID II regulującą m.in. działalność firm inwestycyjnych.

Dostępność platformy Phoenix

16.10.2018 zespół ogłosił oficjalnie dostępność platformy Phoenix dla każdego, kto chciałby wnieść swój wkład w analizy rynków. Oferuje przy tym przejrzysty system wynagrodzeń – oczywiście w tokenach PHX. Tym, którzy nie mają wiedzy lub doświadczenia platforma umożliwia uzyskiwanie przychodu pasywnego na podstawie tzw. stakingu.  W tym konkretnym przypadku staking polega na trzymaniu swoich tokenów PXH na platformie zamiast na giełdzie lub portfelu. Zasada jest prosta – im więcej tokenów Użytkownik posiada tym wyższy przychód pasywny osiąga. Szczegóły nt. oprocentowania znajdziemy na oficjalnej stronie.

20.10.2018 Phoenix ogłosił współpracę z twórcami Blockfolio – jedną z najpopularniejszych i najprężniej rozwijanych aplikacji mobilnych do zarządzania swoim crypto portfolio. Oprócz wygody i prostoty obsługi Blockfolio oferuje swoim użytkownikom tzw. sygnały, na podstawie których łatwiej odnaleźć się w gąszczu informacji i podejmować ewentualne decyzje inwestycyjne.

4.6/5 - (10 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters