Śledź nas na lub dołącz do naszego

Pod koniec stycznia, we włoskim Best Western Plus Hotel Universo odbył się festiwal modowy „Festival della Moda”. Wydarzenie to było wyjątkowe pod tym względem, że jego bohaterem było również nowe rozwiązanie oparte na technologii blockchainTextilechain.

Blockchian na włoskim wybiegu

Festiwal, który odbył się w zlokalizowanym w Rzymie Best Western Plus Hotel Universo został zorganizowany przez Sabinę Prati, osobowość znaną i ceniona w świecie mody.

Podczas pokazu zaprezentowano m.in. kolekcję Goupille Line od Stefanii Ceccarani – kolekcję zasługującą na szczególną uwagę, racji tego, że stroje śledzone były przez technologię blockchain.

Jak przekonuje Ceccarani, decyzja o wdrożeniu technologii blockchain, ukierunkowana była przede wszystkim na śledzenie ubrań. Projektantka zdecydowała się wybrać rozwiązanie, jakim jest Textilechian.

Czym jest Textilechain?

Textilechain to projekt, który został opracowany przez firmę Foodchain, bazujący na blockchainie Quadrans.

Dzięki temu rozwiązaniu końcowi nabywcy odzieży mają wgląd w jej pełną historię.

Mowa jest tu o wszystkich etapach jej powstawania, począwszy od produkcji, po dystrybucję i sprzedaż.

Technologia blockchain jest w stanie zebrać wszystkie te informacje, czyniąc je dostępnymi dla konsumentów. Wszystko to przebiega jednak zgodnie z zasadami polityki prywatności.

Ponadto platforma udostępnia swoim użytkownikom materiały audiowizualne związane z danym produktem modowym.

O Goupille

Goupille to nowa włoska marka, której naczelną ideą jest zintegrowanie świata mody z nowoczesnymi technologiami, takimi jak blockchain.

Jest ona zatem ukierunkowana na dostarczanie produktów powstałych w myśl zasad zrównoważonego rozwoju oraz zasad etycznych. Łańcuch produkcyjny Goupille opiera się na zdolnościach krawieckich oraz technologii, tworząc produkt, będący odpowiedzią na potrzeby kobiet przykładających wagę do pochodzenia noszonej przez siebie odzieży oraz surowców, z jakich jest ona wykonana.

5/5 - (4 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters