Śledź nas na lub dołącz do naszego

Zgodnie z komunikatem wydanym przez Deutsche Bank, proces wdrożenia technologii rozproszonej księgi głównej (DLT) dla cyfrowych papierów wartościowych zakończył się sukcesem. W cały projekt zaangażowanych było kilka firm.

Współpraca kilku firm w celu testowania technologii rozproszonej księgi głównej

Deutsche Bank podjął się kierowania projektem ukierunkowanym na przetestowanie, a następnie zastosowanie technologii rozproszonej księgi głównej (DLT) dla cyfrowych aktywów.

W projekcie uczestniczyły ponadto następujące firmy: Swisscom, Falcon Private Bank, Vontobel oraz Zurcher Kantonalbank.

Całe przedsięwzięcie ukierunkowane było na weryfikacje zastosowania właściwości technologii rozproszonej księgi rachunkowej w usługach powierniczych, ze  szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego rozliczania transakcji z udziałem cyfrowych papierów wartościowych.

Zobacz również: Deutsche Bank przewiduje koniec pieniądza fiducjarnego

DLT i blockchain przyszłością sektora finansowego?

W większości przypadków zasobów jakimi są papiery wartościowe, rozliczenie obejmuje maksymalnie 48 godzin, podczas których następuje wymiana wartości pieniężnej na wartość reprezentowaną przez dane aktywa.

Technologie DLT oraz blockchain mogą nie tylko przyśpieszyć ten proces, ale uczynić go również bardziej bezpiecznym, co pomoże zredukować koszty oraz zaoszczędzić wiele czasu.

Obecnie można zauważyć, że coraz więcej banków zwraca się w stronę testowania technologii blockchain oraz rozproszonych ksiąg, Można wskazać tu chociaż na Royal Bank of Canada oraz Bank of America, które choć nie do końca jasno sprecyzowały swoje cele, to przejawiają duże zainteresowanie nowymi, cyfrowymi technologiami.

I nie ma się co dziwić, bowiem wielu ekspertów jest zdania, że mogą one znacząco podnieść poziom wydajności oraz szybkości usług finansowych, zwiększając przy tym ich przejrzystość.

Zobacz również: Platforma dBond stokenizowała obligacje Deutsche Bank

5/5 - (1 vote)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters