Śledź nas na lub dołącz do naszego

Cyfrowe technologie, na których oparte są kryptowaluty mają wiele do zaoferowania. Ich potencjału dowodzi chociażby to, że interesują się nimi światowi giganci, a jednym z nich jest korporacja Microsoft. Planuje ona wprowadzenie narzędzia Microsoft Argus bazującego na blockchainie, które ma służyć zwalczaniu pirackiego oprogramowania.

Microsoft walczy z piractwem

Amerykański gigant informatyczny planuje wdrożenie projektu Microsoft Argus, w którym wykorzystane zostanie narzędzie oparte na sieci Ethereum. Mechanizm ten ma opierać się na anonimowych donosach.

Otwartoźródłowe oprogramowanie będzie współtworzone przez Microsoft Reaserch Asia, Alibabę oraz Carnegie Mellon University. Microsoft ujawnił już szczegóły swojego nowego rozwiązania, w tym plan jego wdrożenia oraz ogólną ocenę.

Funkcjonowanie projektu Argus będzie się opierało na publicznie dostępnym blockchainie, co umożliwić ma informatorom składanie doniesień w sprawie podejrzeń o piractwo cyfrowe. Oczywiście zyskują oni pełną anonimowość, a opinia publiczna pełną przejrzystość.

Microsoft Argus nagrodzi za zgłaszanie donosów

Działanie Microsoft Argus będzie się zatem opierać na tym, że składane przez anonimowych informatorów zgłoszenia umożliwią szybkie rozpoznanie źródeł pirackich treści. Będzie to możliwe za sprawą oryginalnego znaku wodnego o nazwie „ProofOfLeakage”.

Blockchain pełni w tym przypadku funkcję czegoś na wzór księgi, w której rejestrowane jest każde działanie tuż po jego uwierzytelnieniu. Znak wodny spowoduje dodatkowo, że daną kopię oprogramowania będzie mógł zgłosić tylko jeden informator. Co ważne, tego typu donos nie będzie się wiązał z wysokimi opłatami transakcyjnymi, charakterystycznymi dla sieci Ethereum.

Dla osób zgłaszających zawiadomienia o piractwie przewidziane są nagrody, jednak nie wiadomo na razie w jakiej formie.

5/5 - (7 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters