Śledź nas na lub dołącz do naszego

Technologia blockchain wykorzystywana jest przez wiele branż, a ostatnimi czasy zaczęła przenikać również do świata mody. Współpraca czterech firm: Temera, PwC, Luxochain oraz Var Group, zaowocowała powstaniem platformy Virgo, która umożliwia sprawdzenie autentyczności luksusowych produktów modowych.

Zastosowanie technologii blockchain w świecie mody

Blockchain w branży modowej pomaga łączyć się poszczególnym markom, które z zasady unikają dzielenia się informacjami z konkurencją.

Platforma Virgo, która powstała dzięki połączeniu sił czterech międzynarodowych firm: Temera, PwC, Luxochain oraz Var Group, ma za zadanie zapewnić możliwość sprawdzenia autentyczności luksusowych produktów odzieżowych.

Bazuje ona na łańcuchach bloków, a także innych nowoczesnych technologiach, takich jak RFID, czyli  identyfikacja częstotliwości radiowej, UHF – ultra wysokie częstotliwości oraz NFC – komunikacji bliskiego zasięgu.

Virgo posiada modułową, otwartą strukturę, dzięki czemu bezproblemowo integruje się z różnymi systemami, a co więcej jest w stanie monitować cały cykl życia luksusowego produktu, a przy tym jest wyjątkowo prosta w użytkowaniu.

Zobacz również: EKSKLUZYWNE.NET

Takie rozwiązanie zapewnia nowoczesnym technologiom większe szanse rozwoju, a klientom możliwość skontrolowania produktu, który nabywają.

Virgo zdobywa przewagę nad innymi systemami certyfikacji

Zdaniem twórców Virgo, jedną z ważniejszych przesłanek do stworzenia platformy, była ułomność obecnych systemów certyfikacji, które są nie tylko wysoce złożone, ale i kosztowne. Nie zapewniają też dostatecznej przejrzystości w łańcuchach dostaw.

Virgo jest zaś narzędziem pozwalającym zwiększyć poziom zaufania do danej marki, z poszanowaniem dla wartości etycznych, zrównoważonego rozwoju oraz środowiska naturalnego.

Jak działa Virgo?

Platforma Virgo jest rozwiązaniem w pełni bezpiecznym i przejrzystym, dostępnym w formie aplikacji, którą można pobrać za pośrednictwem smartfona.

Jej użytkownicy mogą sprawdzić dany produkt, nim ostatecznie zdecydują się na jego zakup.

Umiejętne połączenie kilku rożnych technologii zaowocowało bowiem powstaniem narzędzia stanowiącego skuteczne wsparcie dla weryfikacji procesów łańcucha dostaw ekskluzywnych produktów ze świata mody.

Virgo umożliwia zarówno markom, jak i klientom monitorować dobra luksusowe, począwszy od fazy pozyskiwania surowców, po produkcję i sprzedaż.

Korzyści z platformy czerpią zarówno konsumenci, którzy zyskują pewność nabycia oryginalnego produktu oraz same marki, które dzięki technologii blockchain jeszcze bardziej podnoszą swoją reputację.

Rate this post

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters