Śledź nas na lub dołącz do naszego

Szwajcarska giełda SIX planuje uruchomić nową platformę handlową SDX bazującą na technologii blockchain. Nowe rozwiązanie ma na celu pobudzenie handlu w drugiej połowie bieżącego roku.

SIX Digital Exchange (SDX)

Nowa  platforma SIX Digital Exchange (SDX) początkowo będzie funkcjonować równolegle do istniejącej już platformy SIX, za pośrednictwem której finalizowanie transakcji zamyka się w trzech krokach, a cały proces zajmuje przeważnie kilka dni. Dzięki technologii blockchain zamknie się on w ułamkach sekund.

Ostateczna decyzja w sprawie platformy zapadnie najprawdopodobniej późnym latem. Aktualnie firma dopracowuje kwestie prawne i regulacyjne. Zarząd SIX zakłada, że w ciągu najbliższych 10 lat SDX znacznie wyprzedzi tradycyjną giełdę.

Choć coraz więcej giełd zwraca się w stronę cyfrowych rozwiązań, SIX widzi siebie jako lidera na tym polu, oczekując że SDX przyniesie znaczne zyski jeszcze w drugiej połowie roku. Jako pierwsze w ofercie pojawią się security tokens, które jak zakłada zarząd SIX, przyczynią się do zwiększenia kapitału.

Wszystko wskazuje na to, że SDX zaoferuje najpierw obrót wybranymi akcjami, do których sukcesywnie będą dołączać kolejne. Następnie oferta poszerzy się o obligacje i prawdopodobnie również o fundusze giełdowe. Nie wykluczone, że SDX zaoferuje również udziały w takich aktywach jak antyki i zabytki. Póki co, mimo tego, że transakcje przeprowadzane na SIX i wielu innych giełdach mają formę elektroniczną, wciąż jeszcze podstawowe etapy przetwarzania bazują na starych protokołach pocztowych i papierowych.

5/5 - (4 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters