Śledź nas na lub dołącz do naszego

Epic Games, SONY i LEGO łączą siły, aby wspólnie stworzyć nowy metaverse. W projekcie wykorzystany zostanie nowoczesny silnik programistyczny „Unreal Engine 5”. Będzie to pierwsza wirtualna przestrzeń, stworzona z myślą o najmłodszych użytkownikach.

Współpraca Epic Games, LEGO i SONY

Trzy, dobrze znane szerszej publiczności marki, podjęły współpracę, aby razem stworzyć nowy metaverse – wirtualną przestrzeń przeznaczoną dla całych rodzin, w tym również dla młodszych dzieci. Mowa tu o Epic Games, LEGO i SONY. Ostatnia z wymienionych firm zainwestowała w projekt 1 mld dolarów. Środki przeznaczono na dalszy rozwój innowacyjnego silnika programistycznego „Unreal Engine 5” dostarczonego przez Epic Games.

SONY nie jest jedyną firmą, która zdecydowała się zainwestować w przedsięwzięcie. Dokładnie tę samą kwotę przeznaczyło na nie przedsiębiorstwo Kiribi, będące właścicielem znanej na całym świecie marki LEGO. Producent słynnych klocków odegra szczególną rolę w tworzeniu nowego, wirtualnego świata.

Nowa przestrzeń dla dzieci

Wiedza i doświadczenie, które posiada SONY w zakresie gier wideo, w połączeniu z magicznym światem LEGO, pobudzającym dziecięcą wyobraźnię, rysuje perspektywę stworzenia czegoś naprawdę fascynującego. Z kolei silnik „Unreal Engine 5” jest już z powodzeniem stosowany m.in. w Fortnite oraz Kingdom Hearts IV.

Nowy metaverse będzie miejscem stworzonym z myślą o dzieciach. Użytkownicy będą mogli wchodzić tam we wzajemne interakcje, brać udział w grach, a także nabywać je oraz wiele innych interesujących gadżetów. Płatności można będzie dokonywać za pośrednictwem kryptowalut bądź wirtualnych kart kredytowych.

Mastercard w wirtualnej przestrzeni

Do świata metaverse wkracza jeszcze jeden ważny gracz, a jest nim Mastercard. Operator kart płatniczych ma dostarczyć narzędzie, które będzie można zastosować w wirtualnej przestrzeni. Projekt objąć ma przetwarzanie kart wirtualnych, usługi rozrywkowe i edukacyjne w metaverse, a także budowanie bezpiecznego rynku dla produktów cyfrowych.

Wizja Epic Games

Jak wynika z wypowiedzi Tima Sweeneya, dyrektora generalnego Epic Games, wizja firmy opiera się na stworzeniu cyfrowej przestrzeni, w której gracze będą mogli bawić się wspólnie ze swoimi przyjaciółmi. Jednocześnie będzie to pierwszy metaverse zaprojektowany z myślą o dzieciach. Zyskają one sposobność odbycia wyjątkowej wirtualnej przygody, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

5/5 - (6 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters