Śledź nas na lub dołącz do naszego

Kolejny startup z sektora FinTech z powodzeniem wykorzystuje technologię blockchain. Założona w Londynie firma ArtSquare stworzyła bezpłatną platformę do handlu stokenizowanymi dziełami sztuki, zapewniającą pełną przejrzystość, a opartą właśnie na łańcuchach bloków.

Nowa platforma handlu dziełami sztuki

Londyński startup ArtSquare opracował bezpłatną platformę handlu stokenizowanymi dziełami sztuki, bazującą na technologii blockchain.

Jej użytkownicy mogą nabywać i wymieniać udziały w dziełach sztuki reprezentowanych przez zbywalne akcje.

Minimalna wartość inwestycji wynosi 1 euro.

Celem ArtSquare jest przede wszystkim sprawienie, aby rynek sztuki stał się rynkiem bardziej otwartym dla szerszej grupy użytkowników – miłośników sztuki oraz inwestorów detalicznych.

Zobacz również: Blockchain w sztuce – Verisart pozyskało 2,5 mln dolarów finansowania

Największe bariery rynku sztuki

Współczesny rynek dzieł sztuki dostępny jest głównie dla osób dysponujących pokaźnym budżetem, umożliwiającym zakup drogich arcydzieł.

Co więcej świat sztuki był dotychczas raczej sceptycznie nastawiony do cyfryzacji zasobów.

Dopiero niedawno zaczęła do niego przenikać technologia blockchain, a duże zasługi na tym polu ma właśnie ArtSquare.

Platforma stanowi również alternatywę dla wszystkich tych, których zniechęca czasochłonny proces nabywania dzieła, w większości przypadków wymagający kontaktu z galeriami sztuki lub udziałem w licytacjach.

ArtSquare – nowe podejście do rynku dzieł sztuki

Problemy, o który mowa powyżej, ma rozwiązać platforma ArtSquare, tokenizując dzieła sztuki. Oznacza to, że poszczególne z nich zostaną podzielone na akcje, które będzie można nabywać i zbywać na giełdzie należącej do ArtSquare.

Służyć będą temu waluty fiducjarne.

Takie cyfrowe dzieła sztuki będą miały formę opartych na technologii blockchain tokenów, reprezentujących niezmienną wartość, a przede wszystkich gwarantujących bezpieczeństwo transakcji.

Ponadto platforma wydaje również inteligentne kontrakty, zawierane pomiędzy zespołem eksperckim z dziedziny sztuki a właścicielem dzieła. Zawarte są w nich warunki własności stokenizowanych dzieł sztuki.

Bezpieczeństwo

Tokenizowane dzieła, które trafiają do obrotu na ArtSquare, muszą posiadać stosowny certyfikat autentyczności oraz dokument potwierdzającym miejsce jego pochodzenia.

Dzięki temu użytkownicy zyskują gwarancję, że stają się inwestorami oryginalnego dzieła sztuki.

 

Rate this post

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters