Śledź nas na lub dołącz do naszego

Technologia blockchain przyczyniła się do powstania wielu innowacyjnych rozwiązań, również w sektorze finansowym. Jednym z nich są aktywa kryptograficzne. Do sektora tego należą również kolekcjonerskie Non Fungible Tokens (NFT) tokeny, których ceny biją rekordy.

Non Fungible Tokens – wyjątkowe aktywa kryptograficzne

Pojawienie się Non Fungible Tokens można uznać za jeden z przełomowych momentów w rozwoju aktywów kryptograficznych. Tokeny te wyróżnia bowiem grupa szczególnych cech, umożliwiających jednoznaczną identyfikację. Mowa tu na przykład o unikalnym identyfikatorze czy numerze seryjnym. NFT można zaliczyć do grupy kolekcjonerskich aktywów cyfrowych, bazujących na technologii blockchain, Aktywów jedynych w swoim rodzaju.

Rosnąca popularność NFT

Równolegle z powstaniem Non Fungible Tokens pojawiły się rynki, na których można je zarówno kupować, jak i sprzedawać. Za przykład może tu posłużyć tu OpenSea. Z biegiem czasu NFT zaczęły zdobywać coraz większą popularność, na tyle dużą, że ich cena w poszczególnych przypadkach sięgała tysięcy dolarów.
Non Fungible Tokens nie tylko pełnią szeroki zakres funkcji, ale i reprezentują różne dobra, wśród których znajdują się m.in. dzieła sztuki, gry oparte na blockchain, filmy, a także zdecentralizowane domeny.

Rekordowe ceny

Non Fungible Tokens kojarzone są obecnie z najdroższymi tokenami, w całej historii kryptowalut. Na szczególną uwagę zasługuje tu m.in. token reprezentujący portret Vitalika Buterina, twórcy Ethereum. Utworzony został poprzez protokół Don’t Buy Meme, a sprzedany został w październiku ubiegło roku za 80 ETH, co stanowi równowartość 36 tys. USD. Pteria DAO sprzedała natomiast niedawno NFT PewDiePie za 60 ETH. Przyczynił się do tego innowacyjny mechanizm, za sprawą którego wszystkim właścicielom przysługują miesięczne opłaty, naliczane na podstawie sprzedaży w grze Wallem. Kolejny rekord sprzedaży padł, gdy sprzedana została karta Atlas z gry Gods Unchained, a jej cena wyniosła 210 ETH. Tuż po tym sprzedana została za 230 ETH zdecentralizowana domena

Unstoppable Domains, sex.crypto.

Na uwagę zasługują jeszcze inne NFT, a wśród nich znajduje się token reprezentujący sektor ubezpieczeń ylnsure.finance. Został on sprzedany za 350 ETH, a dotyczył inteligentnego kontraktu Curve. Dalej wymienić należy F1 Delta Time – NFT F1 został w tym przypadku sprzedany za 415,9 ETH, CryptoKitties, gdzie cena tokena Dragon sięgnęła 600 ETH, a także iście rekordowy wynik, którym poszczycić się może Decentraland, a który wyniósł 1000 ETH. Ponadto na blockchainie EOS znajduje się NFT, który sprzedany został za 10 tys. EOS, a Raceman V na blockchainie WAX, sprzedano za kwotę bliską 400 mln USD. Warto również wspomnieć, że na początku 2011 roku NFT gry Entropia, udało się sprzedać firmie SEE Virtual World za 6 mln USD.

4.3/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters