Śledź nas na lub dołącz do naszego

Jedna z najpopularniejszych sieci restauracji – Pizza Hut, postanowiła przetestować płatności kryptowalutami. Zapłacić za pizzę bitcoinem można jednak na razie tylko w Wenezueli.

Płatność za pizzę w kryptowalutach

Pizza Hut zdecydowała się na eksperyment z kryptowalutami póki co tylko w jednym ze swoich lokali, prosperującym na terenie Wenezueli. Kraj, na który padł wybór nie wydaje się jednak przypadkowy, bowiem płatności kryptograficzne cieszą się w nim dużą popularnością. Kryptowalutami można zapłacić tu na przykład za paliwo lub uiścić opłatę paszportową. W wybranej restauracji akceptowany jest przede wszystkim Bitcoin, ale i inne aktywa kryptograficzne, wśród których znalazły się Ethereum, Dash, Litecoin, Binance Coin, Tether, stablecoin DAI oraz token Cryptobuyer XPT.

Cryptobuyer

Testowanie krytpowalutowych płatności przez Pizzę Hut umożliwiła współpraca nawiązana przez sieć z Cryptobuyer – pośrednikiem wspierającym procesy komunikacyjne zachodzące między konsumentami a firmą wprowadzającą płatności kryptowalutowe Warto dodać, że w przypadku Wenezueli usługą, która cieszy się największą popularnością jest dostarczana przez Merchant Server usługa Mega Soft. To właśnie z nią zintegrowano narzędzie o nazwie „Cryptobuyer Pay”, dzięki czemu Pizza Hut zyskała możliwość testowana nowych, kryptograficznych form płatności. Cryptobuyer za pośrednictwem Merchant Server, jest w stanie akceptować ponad 100 różnych aktywów kryptograficznych, jako że podmiot ten współpracuje z japońską giełdą Liquid. Co więcej zapewnia on szybką wymianę kryptowalut na tradycyjne waluty.

Znaczenie krypowalut dla Wenezueli

Ogólna kondycja finansowa Wenezueli nie jest obecnie najlepsza, a główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest silna inflacja. Można jednak przypuszczać, że sytuacja byłaby jeszcze gorsza, gdyby nie obecność w sektorze finansowym kryptowalut. Blockchain otworzył Wenezuelę na system płatności, który jej obywatelom z pewnością jawi się jako znacznie bardzie stabilny, aniżeli system oparty na tradycyjnym pieniądzu.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters