Śledź nas na lub dołącz do naszego

The European Space Agency (ESA) celuje w blockchain. Agencja wybrała projekt firmy EZ Lab o nazwie SmartAgrisat, bazujący na tej właśnie technologii, a odnoszący się do zrównoważonego rolnictwa.

EZ Lab

EZ Lab jest nowoczesną, włoską firmą, wyspecjalizowaną w cyfrowych rozwiązaniach dedykowanych branży rolno-spożywczej, tekstylnej, energetycznej, kosmetycznej, sektorowi nieruchomości, służbie zdrowia, sztuce oraz łańcuchom dostaw. Powstała w 2014 roku we włoskim inkubatorze uniwersyteckim, a obecnie posiada swoje filie również w Stanach Zjednoczonych oraz we Francji.

Wyróżnienie ze strony The European Space Agency

Jako jedyna firma pochodząca z Włoch, EZ Lab została zaproszona przez The European Space Agency do złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach „Aspire with ESA – programu współfinansowania, przyznającego środki na projekty celujące w innowacje technologiczne, ukierunkowane na rozwój społeczny i gospodarczy.

SmartAgrisat

Projekt autorstwa EZ Lab nosi nazwę SmartAgrisat, a bazować ma na zdjęciach wykonywanych w wysokiej rozdzielczości, dostarczane przez satelity, celem przeprowadzenia automatycznej analizy wizualizacji działek rolnych, a następnie tworzenia specjalnych map, uwzględniających specyfikę roślinności i gleby, a także obszary narażone na deficyty wodne. Takie mapy służyć mają opracowaniu planów kładących nacisk na takie elementy jako konieczność nawożenia, środki ochrony roślin oraz zasoby wodne. Informacje mają być przesyłane do rolników za pomocą szybkich i bezpiecznych połączeń, opartych na technologii blockchain. Dane te będą spójne z komputerami pokładowymi zautomatyzowanych ciągników i systemów nawadniających, wpływających na wielkość dystrybucji oraz ilości produktów dozowanych na uprawach.

Entuzjazm z powodu wsparcia udzielonego EZ Lab przez The European Space Agency wyrazili zarówno przedstawiciele samej firmy, ja i ESA. Agencja nie kryje, iż odczuwa satysfakcję z powodu wspierania ambitnego celu, jakim jest dążenie do stania się liderem na skalę europejską w zakresie innowacji i zrównoważonego rozwoju. ESA uważa ponadto, że technologia blockchain, może przynieść wymierne korzyści w obszarze zrównoważonej produkcji żywności, ochrony zasobów wodnych oraz ograniczania wykorzystywania szkodliwych substancji.

5/5 - (8 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters