Śledź nas na lub dołącz do naszego

Niskokapitałowa  firma Agenus Inc. zamierza zgromadzić od 50 do 100 milionów dolarów dzięki emisji cyfrowych aktywów zabezpieczonych planowaną sprzedażą eksperymentalnego leku przeciwnowotworowego. Jest w to w pełni nowatorskie podejście jeżeli chodzi o branżę biotechnologiczną.

Agenus i innowacyjne biotechnologiczne security tokens

Jak zapowiada spółka, cyfrowe aktywa umożliwią inwestowanie w przyszłą sprzedaż pojedynczych produktów, wywierając przy tym ograniczony wpływ na udziałowców. Firma zamierza zaoferować swoje innowacyjne, biotechnologiczne security tokens (określane przez spółkę mianem BESTs) o wartości co najmniej 25 mln dolarów. Dyrektor generalny spółki, Garo Armen, przekonuje, że dzięki tego typu nowatorskim rozwiązaniom możliwa jest eskpozycja o wiele bardziej skoncentrowana na konkretny produkt.

Amerykańska firma Agenus koncentruje się na leczeniu immuno-onkologicznym, a aktualnie prowadzi badania kliniczne leku na raka szyjki macicy, który może zostać zatwierdzony już w 2021 roku. Cyfrowa oferta niesie jednak za sobą pewien stopień ryzyka. Po pierwsze, aby zaczęła ona generować dochody, lek musi zostać zatwierdzony przez regulatorów rynku papierów wartościowych. Choć przedstawiciele spółki zapewniają, że oferta jest zgodna z regulacjami Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC), to ostatecznie nie została ona jeszcze przez nią zatwierdzona. Ma to zdaniem Armena nastąpić w ciągu kilku miesięcy.

Zdaniem ekspertów oferta pomoże przyspieszyć rozwój leku przeciwnowotworowego, choć dla samych akcjonariuszy może okazać się lekko rozwadniająca. Jednocześnie dyrekcja Agenus zapewnia, że oferta BESTs nie ma nic wspólnego z kryptowalutami, a firma nie  uczestniczy aktualnie w rynku kryptografii. Co więcej spółka planuje podjąć stosowne środki chroniące inwestorów, w sytuacji gdy lek nie zostanie dopuszczony do obiegu.

Tokeny firmy bazują na technologii blockchain umożliwiającej weryfikację i rejestrowanie transakcji. Agenus pozyskuje fundusze za pośrednictwem cyfrowej grupy inwestycyjnej Atomic Capital. Przedstawiciele grupy twierdzą, że coraz więcej firm biotechnologicznych zwraca się w stronę cyfrowych metod finansowych.

4.7/5 - (4 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters