Śledź nas na lub dołącz do naszego

BitPay wprowadził właśnie na rynek nowy produkt. Mowa o kartach przedpłaconych MasterCard, które można zasilać kryptowalutami.

Nowy produkt BitPay

Karty o których mowa, zwane jako BitPay Cards, to karty przedpłacone, które trafią póki co tylko na rynek amerykański.

Można je zasilać tradycyjną walutą, czyli dolarami, które użytkownicy mogą następnie wymieniać na kryptowaluty.

Doładowania można przeprowadzać w trybie natychmiastowym, a ich dzienny limit wynosi 10000 USD.  Za transfer środków nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.

BitPay obsługuje takie kryptowaluty jak BTC, BHC, ETH, XRP oraz następujące stablecoiny: GUSD, USD, PAX oraz BUSD.

Funkcjonalność

Poza wyżej wymienionymi, karty BitPay posiadają jeszcze inne przydatne funkcje.

Jedną z nich jest specjalny chip EMV przeznaczony do płatności zbliżeniowych.

Ponadto użytkownicy BitPay Cards zyskują możliwość założenia blokady, monitorowania swoich wydatków, dostępu do wersji wirtualnej, a także możliwość wymiany kryptowalut z portfela BitPay na dolary. Te z kolei można przelać na kartę MasterCard, obsługiwaną w większości krajów świata.

Można użyć jej również do wypłacenia gotówki z bankomatu, jednak w tym przypadku trzeba liczyć się z dodatkowymi opłatami – prowizją w wysokości 2,50 USD oraz 3-procentową prowizją, jeżeli dochodzi do wymiany walut. Gotówkę można wypłacić maksymalne do kwoty 2000 USD.

Pozostałe zastosowania

Za pośrednictwem Google Chrome posiadacze BitPay Cards mogą na wybranych stronach internetowych dokonywać płatności w tradycyjnej walucie, wykorzystując w tym celu przechowywane w portfelu kryptowaluty. Mowa tu na przykład o stronach takich jak Amazon oraz Foot Locker.

Nie można zapominać, że kryptowaluty nie wszędzie są póki co akceptowane jako środek płatniczy. Zatem, aby móc je wydać, konieczna jest niekiedy wymiana na tradycyjny pieniądz. Dlatego BitPay oferuje dostęp do systemu zapewniającego realizację tego procesu i możliwość korzystania ze środków zdeponowanych na karcie.

5/5 - (16 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters