Śledź nas na lub dołącz do naszego

Zapowiada się kolejny przełom na rynku kryptograficznym. Jak donosi Deutsche Bank, już w 2030 roku kryptowaluty mogą całkowicie zastąpić waluty FIAT. Możliwe zatem, że za dziesięć lat gotówka zostanie wyparta przez pieniądz cyfrowy.

Tradycyjne waluty odejdą do lamusa

Deutsche Bank opublikował niedawno raport zatytułowany „Imagine 2030”, w którym przedstawiono prognozy rynkowe obejmujące lata dwudzieste obecnego wieku.  

Scenariusze zaprezentowane w raporcie poparte zostały badaniami, które wykazały, że już za 10 lat waluty cyfrowe mogą całkowicie zdominować rynek. 

Zobacz również: Platforma dBond stokenizowała obligacje Deutsche Bank

Tym samym tradycyjne waluty nie będą już miały praktycznie żadnego zastosowania. Eksperci Deutsche Bank zwrócili uwagę, że ostatnie lata stanowiły olbrzymie wyzwanie dla rynku finansowego, szczególnie z uwagi na dynamiczny rozwój i rosnącą popularność walut cyfrowych.

Tak duży popyt na kryptowaluty prowadzi do wypierania tradycyjnych walut, co będzie miało swój finał, zgodnie z tym co przedstawiono w raporcie, w 2030 roku.

Wiele wskazuje zdaniem autorów raportów na to, że gotówka zostanie wtedy całkowicie wyparta przez cyfrowe waluty.

Zobacz również: Bitcoin to bańka spekulacyjna?

Bariery rozwoju rynku krypto

Deutsche Bank zaznaczył jednocześnie w swoim raporcie, że cyfrowe waluty muszą pokonać jeszcze wiele przeszkód, stojących na drodze do ich pełnego rozwoju.

Mowa tu przede wszystkim o kwestiach regulacyjnych i akceptacji rządów państw.

Muszą one również osiągnąć globalny zasięg na rynku płatności, co wymaga m.in. nawiązania stabilnej współpracy z firmami płatniczymi, czyli dostawcami kart, sprzedawcami detalicznymi oraz z mobilnymi aplikacjami płatniczymi.

Zobacz również: Pundi X – ekosystem, dzięki któremu możliwe stanie się dokonywanie płatności za towary w sklepach poprzez kryptowaluty.

Z biegiem lat mogą pojawiać się też kolejne wyzwania, związane na przykład z cyberatakami.

Na ile prawdopodobna jest wizja Deutsche Bank?

Czy scenariusz przedstawiony przez Deutsche Bank faktycznie się ziści?

Jest to dosyć futurystyczna wizja.

Choć rzeczywiście nie da się zaprzeczyć, że popularność cyfrowych środków płatności rośnie w niesamowicie szybkim tempie, to jednak zdaje się być mało prawdopodobne, aby tradycyjny pieniądz przestał istnieć, a już na pewno nie w ciągu najbliższych 10 lat.

Rynek kryptowalut ma nie tylko szerokie grono zwolenników.

Nie brakuje bowiem także i osób sceptycznie nastawionych do tego rozwiązana (najbardziej niechętnymi kryptowalutom krajami, są obecnie Chiny i Indie), nie wspominając już o ogromnej części populacji, której system ten jest zwyczajnie obcy.

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters