Śledź nas na lub dołącz do naszego

Naukowcy z Imperial College London i Massachusetts Institute of Technology zaprezentowali swoje innowacyjne badania na konferencji Innovation Journeys, organizowanej wspólnie przez Imperial Business Partners i MIT.

Liderzy branży informatycznej i naukowcy z obu uczelni podzielili się najnowszymi pomysłami i przeprowadzonymi badaniami.

Imperial i MIT prezentują innowacyjne badania nad:

 

Imperial Business Partners oferuje unikalne podejście do rozwiązywania problemów poprzez organizowanie różnorodnych przedsięwzięć akademickich, konkursów przedsiębiorczości i programów, m.in.: WeInnovate i Enterprise Lab, które wspierają studentów.

Dr Hepworth omówił działania uniwersytetu w drodze do innowacji i sposoby dotarcia partnerów przemysłowych do studenckich startupów.

Innowacje

Arthronica

Arthronica to platforma napędzana sztuczną inteligencją, mogąca diagnozować i monitorować zaburzenia mięśniowo-szkieletowe za pomocą swoistego widzenia komputerowego.

System korzysta z aparatu fotograficznego wbudowanego w laptop lub telefon, który jednocześnie współpracuje z oprogramowaniem służącym do pomiaru mobilności, funkcjonowania i stopnia obrzęku stawów w celu zdalnej oceny przewlekłego stanu zapalnego stawów, a także w celu dostarczenia dowodów na skuteczność prowadzonego dotychczas leczenia.

Arthronica powstała dzięki Letizi Gionfrid, asystentce z Imperial’s Department of Bioengineering.

Była studentka Imperial, Christina Petersen, podjęła się zadania pomocy pracownikom biurowym i mieszkańcom dużych miast w zrozumieniu wpływu światła na ich zdrowie i dobre samopoczucie.

Jej rozwiązaniem jest Lys, czyli niewielkie urządzenie przeznaczone do noszenia przy sobie, które śledzi rodzaj światła, jakie działa na użytkownika w ciągu dnia.

Mierzona jest intensywność i kolor światła, a następnie pojawiają się porady i informacje zwrotne przeznaczone dla użytkownika urządzenia.

Centrum kontroli danych osobowych monitoruje, jak poszczególne firmy wykorzystują i przechowują zdobyte dane osobowe.

Firma ta została założona przez absolwentów Imperial: Alexandra Arbuthnot i Toma Andrews’a.

Synbiosys

Firma Synbiosys została założona przez dr Jose Videirę, dr Jamesa Birda i dr Garetha Teara.

Misją jej jest rozwój stanowisk, które ochronią ludzi przebywających w strefach konfliktu zbrojnego lub podczas prowadzonych akcji humanitarnych.

Dzięki inspiracji sztuką origami i z wykorzystaniem najnowocześniejszych polimerowych materiałów, tworzone są schrony, które mogą zapewnić ochronę przed pociskami, wybuchami bomb, falami uderzeniowymi i niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Aventus

Aventus zosłał założony przez absolwentów Imperium: Alana Veya i Annikę Monari i ma na celu zrewolucjonizowanie branży biletowej za pomocą technologii blockchain.

Za pośrednictwem tego systemu każdy bilet miałby unikalny identyfikator w rejestrze blockchain, dzięki czemu każdy użytkownik mógłby zawsze sprawdzić ważność biletu.

Mark Kennedy, profesor nadzwyczajny w Imperial College Business School jest przekonany, że innowacyjne metody pracy oparte na sztucznej inteligencji zmienią świat.

Chris Toumazou, profesor inżynierii Regius w Imperial i założyciel DnaNudge opracowuje pierwszy na świecie „autotest” i aplikację genetyczną opartą na ślinie w celu personalizacji zakupów dokonywanych przez konsumentów.

Dzięki skanowaniu DNA profesor Toumazou chce stworzyć urządzenia medyczne, oparte na mikroczipach.

Cele konferencji

Uczestnicy konferencji spotkali się z pracownikami naukowymi i członkami startupów MIT, dyrektorem zarządzającym BT ds. IT Rachel Higham oraz Ajayem Bhallą, prezesem Cyber „Security and Intelligence Solutions w Mastercard, którzy są jednocześnie członkami Imperial Business Partners.

Konferencja, dzięki prezentacji prac wiodących naukowców i przedsiębiorców, pomogła partnerom branżowym znaleźć najlepsze pomysły w dziedzinie nowych technologii.

Rozwój

Konferencja stanowi przykład więzi pomiędzy Imperial a MIT.

Dzięki specjalnemu programowi wymiany, studenci Imperial i MIT mają możliwość wziąć udział w badaniach w ramach Międzynarodowego Programu Szans Badawczych.

MIT-Imperial Seed Fund promuje współpracę pomiędzy wykładowcami i badaczami w MIT, Imperial i instytucjami obecnymi w Afryce.

USA są najczęściej współpracującym naukowo krajem. Ich działalność edukacyjna i badawcza trwa już ponad 70 lat. Naukowcy amerykańscy publikują rocznie około 2400 artykułów naukowych.

Imperial Business Partners (IBP) łączy badaczy i innowatorów z liderami biznesu i decydentami w celu rozwoju najnowszych technologii i zastosowań, a także pomaga w kontynuowaniu badań naukowych.

Wydarzenia IBP dają firmom możliwość bliższego zapoznania się z technologiami przyszłości.

Rate this post

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters