Śledź nas na lub dołącz do naszego

Nadciąga kolejna odsłona technologii blockchain, tym razem w branży motoryzacyjnej. Nowa generacja samochodów elektrycznych będzie wspierana właśnie przez łańcuchy bloków, co ukierunkowane jest m.in. na skuteczniejszą ochronę środowiska naturalnego.

Zrównoważony rozwój i troska o środowisko naturalne

W ciągu ostatnich lat można było zauważyć wzrost zainteresowania marek motoryzacyjnych kwestiami takimi jak zrównoważony rozwój oraz ochrona środowiska naturalnego.

Stąd też samochody o napędzie elektrycznym cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Znana na całym świecie, przede wszystkim z niezawodnych standardów bezpieczeństwa, firma Volvo jako pierwsza w branży zwróciła się stronę odpowiedzialnego pozyskiwania surowców, podejmując szereg działań na gruncie recyklingu materiałów samochodowych.

Co ważne, Volvo jako pierwsza marka samochodowa klasy premium zadeklarowała wykorzystanie hybrydowego lub w pełni elektrycznego napędu we wszystkich swoich autach.

Dzięki temu branża motoryzacyjna nie tylko zyskuje szersze perspektywy rozwoju, lecz poprawie ulegnie także jakość powietrza, szczególnie w większych miastach.

Ogromne znaczenie ma również fakt, że Volvo wykorzystuje w swojej produkcji pochodzące z recyklingu baterie litowe.

Rozwiązanie to jest trafione przede wszystkim z racji tego, że ilość wydobywanego litu, a także kobaltu, nie współgra z wysokim zapotrzebowaniem na te surowce.

Zobacz również: Blockchain w logistyce

Volvo celuje w blockchain

Do realizacji założonych celów, Volvo zdecydowało się wykorzystać coraz bardziej popularną technologię blockchain. Ma ona służyć śledzeniu kobaltu wykorzystywanego w produkowanych przez markę pojazdach.

Początkiem całego procesu są baterie litowe, które trafiają do złomowania, a  z których są następnie pozyskiwane surowce wtórne. Są one śledzone do momentu, aż trafią do fabryki Volvo.

Firma, aby móc efektywnie śledzić wybrane materiały, a także weryfikować możliwość ich recyklingu, potrzebowała odpowiedniego wsparcia.

Na swojego partnera wybrała brytyjskie przedsiębiorstwo Circulor, specjalizujące się w technologii blockchain.

Volvo we współpracy z Circulor zrewolucjonizuje samochody elektryczne

Na potrzeby nowego partnera, firma Circulor opracowała bazującą na blockchainie platformę Oracle, której celem jest tworzenie łańcucha dowodowego w łańcuchu dostaw, który połączony jest algorytmami opartymi na sztucznej inteligencji.

Platforma pomyślnie przeszła już testy w warunkach rzeczywistych, zatem nie można wykluczyć, że samochody elektryczne wspierane przez łańcuchy bloków już wkrótce staną się symbolem zupełnie nowej jakości w motoryzacji.

Dodatkowo zarówno Volvo, jak i jego klienci, zyskają pewność, że części samochodowe w wybranych autach pochodzą z legalnych źródeł, a ich pozyskiwanie odbywa się w sposób odpowiedzialny, z troską o środowisko naturalne.

3.5/5 - (8 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters